Як зв'язати хутряну шапку.

Турботливі господині ще влітку роблять заготовки на зиму. Зважаючи на це, розсудливо вже зараз подбати про те, у що одягатися будете взимку. Але погодьтеся, що одяг має бути не тільки теплою, але зручною і модною. Хутряні шапки сповна відповідають всім цим вимогам. Зв'язавши собі таку шапку , ви будете на висоті!
Вам знадобиться
  • Мех, канцелярський ніж, пряжа, гачок, спеціальний клей, дерев'яна поверхня, пульверизатор з водою.
Інструкція
1
Розріжте хутро на полосочки по 3-5 міліметрів. Для цього краще використовувати канцелярський ножик.
2
Сшейте занадто коротенькі смужки хутра, оскільки з маленьких шматочків не вийде щось зв'язати.
3
Наберіть дві петлі підйому і пров'яжіть напівстовпчиками з накидами кілька рядів.
4
Прив'яжіть смужку хутра в виворітного ряду. Сам же хутро пускайте виключно по лицьовій стороні майбутньої шапки.
5
Накидайте робочу нитку так, щоб вона обвивала хутряну смужку, надійно утримуючи її. Потім далі продовжуйте в'язати пряжу з періодичним захопленням хутра.
Зверніть увагу
Хутряні нитки можуть бути отримані, як мінімум, кількома способами. Приміром, «нитка» можна отримати шляхом намотування за допомогою низькообертового дриля хутряний смужки в моток. А можна ще хутряну «нитка» отримати шляхом обмотування хутряний смужки основною ниткою. Вибір конкретного способу отримання хутряний «нитки» зумовлений якістю хутра і використовуваними інструментами. Особливу увагу варто приділити якості отриманої «нитки», адже з бракованої нитки не вийде бездоганна модель в'язаного хутряної шапки!
Корисна порада
Нерідко замість хутра використовуються шкіряні вставки: такі шапки виглядають не менш ефектно. Щоб легше було різати хутряну шкірку, можна збризнути її водою за допомогою пульверизатора, потім розтягнути її гарненько, натягнувши на дерев'яну поверхню. Через 10:00 шкурка добре просохне, тому на ній можна прокреслити смужки і, не знімаючи з дерев'яної поверхні, порізати зигзагом. Порізана зигзагом шкурка зручна тим, що не доведеться зшивати окремі маленькі шматочки: хутро повністю підготовлений до роботи.
Хутро норки - один з найпопулярніших в Росії - теплий, майже не піддається дії атмосферних опадів, приємний на дотик, вироби з нього дуже елегантні. Після того, як дизайнер Пола Лішман винайшла технологію виготовлення хутряної пряжі, в нашій країні в моду увійшли шапки, пов'язані з хутра норки. Техніка створення такої пряжі заснована на нарізуванні хутра на тонкі смужки і перекручування їх так, щоб хутро було і всередині, і зовні. Шапка з такої пряжі вийде легка, невагома, дуже м'яка і тепла, завдяки подвійному шару хутра.
Інструкція
1
Візьміть пластину хутра норки. Чим краще якість шкурки, чим вона більша, тим краще і рівніше вийде хутряна нитку. Але і з менш якісної нитки може вийти гарна шапка. Розріжте шкурку на вузькі стрічки. Якщо у вас хутряна пластина була зібрана зі шматочків, для початку проклейте її тканиною на клейовий основі. Зі зворотного боку шкурки накресліть смужки шириною близько 0,5-1 см (чим тепліше ви хочете отримати шапочку, тим ширше повинна бути смужка). Дуже акуратно ріжте по лініях гострим ножем або бритвою, можна використовувати спеціальний кушнірський ніж або гострий різак для різання паперу. Зшийте шматочки між собою через край, суворою ниткою. Уважно стежте, щоб ворс лягав в одну сторону. Отриману довгу хутряну смужку зберіть в моток, використовуючи при цьому дриль з низькими оборотами, прикріпивши кінчик смужки до довгого свердла.
2
Відмотайте близько 70 см смужки і закріпіть край на правильній дошці, хутром вниз. Шкіру злегка зволожите і за допомогою дрилі скрутіть, злегка розтягуючи, закріпіть ще однієї дужкою. Відмотайте наступні 70 см, зволожите, скрутіть і закріпіть на протилежній стороні дошки, так поступите з усім мотком. Коли вся хутряна нитка буде закріплена на дошці, розчешіть її, після цього заберіть скоби і змотайте в моток. У вас вийшла нитка для в'язання.
3
Візьміть спиці №5 і товсту вовняну пряжу того ж кольору, що і хутро, або контрастну, як вам подобається. Вовняної нитки знадобиться близько 100 грамів. Нитка з хутра та вовняну складіть разом, далі в'яжіть як завжди, за своєю викрійці. В'язати лицьовій гладдю. Щоб у вироби вийшов красивий край візьміть хвостик норки, наріжте його на смужки, зшийте по зростанню ворсу і обмотайте край шапки. Вийде красиво і модно. Носіть із задоволенням! Холодно вам вже не буде!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DUCDwMrJbrg