Як зробити кальцинований сир. Кальцинований сир приготування.

Кальцинований сир відрізняється від звичайного тим, що на стадії приготування в нього додається один з аптечних препаратів кальцію. Найчастіше - хлористий кальцій, професійною мовою іменований «10-процентним розчином кальцію хлориду». Інший препарат, використовуваний для цих цілей - молочнокислий кальцій, що випускається в порошку.
Вам знадобиться
  • Цілісне молоко;
  • Кальцій;
  • 3-літрова банка;
  • Друшляк;
  • Марля;
  • Миска;
  • Плита.
Інструкція
1
Купіть незбиране молоко. Перелийте в скляну 3-літрову банку, приберіть в темне місце на 3 дня. Ні в якому разі не перемішуйте, що не струшуйте і не турбуйте. Хороший шаруватий сир виходить, якщо дотримати всі технологічні етапи його виробництва - від сквашування до варіння. Коли утворюється досить щільна на вид простокваша, акуратно відокремте верхній жирний шар - це сметана. Знімайте її дерев'яною ложкою, намагаючись не зачіпати той шар, що нижче. Кисляк ріжучими рухами як би надсекіте хрест-навхрест.
2
Підготуйте емальовану каструлю до водяній бані. Для цього на дно покладіть дерев'яну решітку або складену в кілька шарів ганчірочку з натуральної неокрашенной тканини. Налийте води, помістіть банку з кислим молоком. Якщо вода не доходить до половини 3-літрової банки, підлити. При надлишку води - видаліть зайву. В іншому випадку вона при кипінні може потрапити всередину.
3
Додайте на 2 літри кисляку 3 ст.л. хлористого кальцію, як варіант - покладіть 7 г молочнокислого. Варіть на водяній бані приблизно півгодини. Потім зніміть з плити, обережно, не збовтуючи, що не пробуючи і не перемішуючи, витягніть банку з каструлі і залиште остигати. Коли банка охолоне до кімнатної температури, злийте сир на друшляк. Чи не утрамбовуйте, намагаючись прискорити процес стікання сироватки, це ні до чого.
4
Подавайте кальцинований сир, приготований за цією технологією, до сніданку або вечері. Дитині достатньо порції в 70-80 г, дорослому - близько 130 г. При бажанні можна додати трохи свіжих ягід. Але не заливайте ні згущеним молоком, ні варенням, ні медом. Солодкі добавки погано поєднуються з кальцинований сир.