Як розібрати системний блок.

Сьогодні персональний комп'ютер можна зустріти практично в кожному будинку, але незважаючи на це мало людей розбирається в тому, як влаштований системний блок . Не кожна людина зможе відповісти на досить прості питання: що знаходиться під кришкою корпуса або яким чином все поєднано і для чого це потрібно. Скориставшись цією статтею, ви не тільки відповісте на дані питання, але і зможете самостійно розібрати системний блок.
Інструкція
1
Спершу необхідно не тільки вимкнути комп'ютер, але і відключити його від харчування, інакше в деяких моделях корпусів все одно буде подаватися чергове живлення в 5 Вольт.
2
Почати слід з бічної кришки корпусу, вона може відкриватися і закриватися різними способами (все залежить від моделі і виробника). Буває, що виробники не встановлюють ніяких замків, клямок або тумблерів, в такому випадку потрібно лише відкрутити все гвинтики на задній панелі корпусу (іноді бічні кришки відкриваються разом з верхньою). Потім злегка відсовуємо стінки назад, щоб витягнути кріплення. У теж час на деяких моделях можуть бути встановлені спеціальні механізми, наприклад, засувки, відкрити які просто - достатньо легенько потягнути їх на себе. Також зустрічаються прості замки, тоді в комплекті з корпусом комп'ютера повинні бути спеціальні ключі.
3
Отже, після того як ви зняли бічну кришку, перше, що кидається в очі - це велика плата, прикріплена до протилежної стінки. Це найважливіша частина в будь-якому комп'ютері - материнська плата. На неї кріпляться наступні елементи: відеокарта (без якої неможливий перегляд кіно), оперативна пам'ять (відповідає за швидкість обробки інформації), процесор (мозок комп'ютера) і різноманітні шини від DVD/CD приводів, жорстких дисків і так далі.
4
Ближче до центру розташовується процесор, прихований під радіатором охолодження і вентилятором. Поруч з ним, трохи правіше - одна або кілька плат, вставлені в спеціальні слоти - це оперативна пам'ять. Зверху корпуса встановлений блок живлення, від якого йде багато проводів. Друга за величиною плата - відеокарта, яка також кріпитися до материнської плати.
5
Вивчивши розташування основних елементів комп'ютера, можна приступати до його розбирання. Головне - все робити з максимальною акуратністю, не застосовуючи сили. Для початку відключіть блок живлення, витягніть всі роз'єми з материнської плати, приводів та інших пристроїв. Далі, відкрутивши гвинтики, витягуємо блок живлення. Потім можна переходити до оперативної пам'яті і відеокарти: натиснувши на спеціальні кріплення з кожного боку плати, обережно виймаємо її.
6
Переходимо до процесора, спочатку зніміть вентилятор. Далі, акуратно похитуючи радіатор, від'єднайте його від процесора. На посадковому гнізді встановлена спеціальна ручка, відтягнувши яку, ви звільните процесор (запам'ятайте його розташування, щодо ручки).
7
Тепер можна відключити привід і жорсткий диск. Від'єднайте шини від самих пристроїв, потім відкрутіть всі гвинтики, що кріплять ці елементи до корпусу. Витягуйте все, що відкрутили.
8
Збірку потрібно проводити в зворотному порядку, будьте вкрай уважними і нічого не переплутайте.