Як берегти мову.

Сьогодні, коли глобалізація стирає грані і відмінності в способі життя багатьох народів на нашій планеті, особливо гостро починаєш розуміти, що національні традиції, культура і, особливо, мова , являють собою велику цінність, яка потребує захисту і заощадженні. Мова - не тільки засіб спілкування, це спосіб національної самоідентифікації.
Інструкція
1
Російська мова, витоками своїми минає до мов слов'янської групи, увібрав в себе багато слова, що мають грецькі, латинські коріння. За своєю фонетичної мощі він є одним з найдосконаліших мов світу. Це мова, що розвивається ось вже не одне тисячоліття, що дав світові видатних письменників і поетів, чиї твори увійшли до золотого фонду світової літератури.
2
Російська мова постійно розвивається одночасно з розвитком науки, техніки. Він поповнюється сучасними термінами і новими словами, органічно вписалися в нього. Це процес природний і не суперечить нормам розвитку будь-якої мови. Але останнім часом простежується не сприятлива тенденція до його спрощення, яка на тлі збільшеної безграмотності виглядає досить лякаюче.
3
Хороша, грамотна російська мова стає все більшою рідкістю. Якщо раніше за чистотою мови стежили і навчали їй навіть журналістів, дикторів телебачення і радіо, то сьогоднішні засоби масової інформації цим зовсім не відрізняються. Ні зірки екрану, ні естради, ні політики сьогодні не можуть похвалитися грамотної і зв'язною мовою.
4
Щоб зберегти мову, якою ви розмовляєте з народження, радимо вам більше читати. Зверніться до класиків. Людиною, яка адаптував і осучаснив староруську мову, став А.С.Пушкин, чиї літературні праці як і раніше сучасні і актуальні. Вони написані прекрасним, «смачним» мовою, якою розмовляє зі своїми читачами і сам автор, і герої його творів.
5
Якщо ви відчуваєте себе російською людиною, вивчайте народна творчість - казки, легенди. Справжнє джерело народної мудрості і мовних скарбів - прислів'я та приказки. Відчуйте гру слів та оцініть її, подивіться, якими лаконічними засобами, за допомогою буквально декількох слів, приказка передає глибокий сенс, який переказати вдасться тільки в декількох реченнях.
6
Прекрасні російські народні пісні, в яких можна знайти сліди реальних історичних подій і деякі слова, характерні для жителів різних регіонів великої Русі. Навіть по них можна вивчати рідну мову, це свого роду можливість «законсервувати» його і використовувати в міру необхідності, для вивчення та задоволення.