Як перевозити квіти. Як перевозити рослини.

Кажуть, один переїзд дорівнює трьом пожежам за ступенем тяжкості і за кількістю витрачених нервів. А переїзд разом з кімнатними квітами - справа відповідальна і серйозна подвійно. Квіти вимагають до себе виключно дбайливого відношення, для своїх власників це справжні «діти», ранимі і чутливі. Те ж саме відноситься і до перевезення квітів на продаж, особливо свіжозрізаних. У цій справі є свої секрети, які й допомагають квітникарям зберегти зовнішній вигляд своїх «вихованців».
Інструкція
1
Якщо потрібно перевезти кімнатна рослина, почніть підготовку заздалегідь: за кілька днів до переїзду припиніть поливати рослину. Земля в горщиках повинна бути сухою. Верхній шар можна прикрити вирізаним з картону кругом, це допоможе землі не висипатися при перевезенні.
2
Підготуйте дерев'яні кілочки для довгих рослин. Кілочок потрібно увіткнути в центр горщика і прив'язати до нього стебло рослини. Якщо ж рослина дуже гіллясте, візьміть кілька кілочків.
3
Верхівки довгих рослин захистіть мішком з полотна або клейонкою, в яку квітку як би загортається.
4
Для транспортування горщики з квітами розставте в картонній коробці, встановивши між горщиками перегородки з картону же.Еслі кімнатні рослини належить перевозити під час холодів, в коробку з горщиками помістіть кілька пластикових пляшок, наповнених гарячою водою. Вільне місце заповніть м'яким папером або спеціальною пакувальної плівкою з бульбашками повітря.
5
В вантажівка коробки з квітами вантажите в останню чергу, спочатку розставте окремо упаковані великі квіти. Рослини в машині ретельно закріпіть щоб уникнути падіння.
6
Якщо ж немає можливості упакувати рослини разом з горщиками, то закрийте кореневу систему вологим мохом і упакуйте кожна квітка в окремий пакет. Після цього можна скласти всі рослини в загальну коробку, яку необхідно викласти зсередини звичайним будівельним утеплювачем, якщо поїздка належить в холодну пору року.
7
Прибувши на нове місця проживання, відразу ж розпакуйте і огляньте квіти. Видаліть пошкоджені листя і полийте рослини теплою водою. Такий догляд допоможе квітам адаптуватися після переезда.Однако, в зимову пору року не поспішайте відразу розкривати упаковку з квітами. Рослина має зігрітися до кімнатної температури протягом декількох годин.
8
Перевезення свіжозрізаних квітів також справа клопітка. Найзручніший спосіб транспортування таких рослин - це літаком, де вони зберігаються в спеціальному ізольованому відсіку, або спеціальними вантажівками-фургонами, де створено особливий температурний режим. Кожна рослина упаковується в двошаровий поліетилен, між шарами якого зберігається повітряний прошарок.
Зверніть увагу
Рослина, яка пережило переїзд, можна удобрювати тільки після появи нових пагонів.
Корисна порада
Якщо планується перевозити кімнатні рослини в жарку погоду, візьміть з собою обприскувач для квітів і періодично освіжайте листя і стебла.