Як відполірувати золото. Cem otpalirovatj zoloto.

Ювелірні вироби з золота виглядають гідно тоді, коли за ними доглядають. Вони не тільки сяють самі, а й змушують сяяти очі своїх господарів. Брошки, кільця, сережки, кулони - всі вони вимагають час від часу чистки і полірування.
Інструкція
1
Найкраще відполірують золоте прикраса в ювелірному салоні. Для цього там є спеціальні пасти, за допомогою яких домагаються ідеальних результатів. Але послуга ця не безплатна.
2
Найпростіший і ефективний спосіб повернути блиск золота прикраса в домашніх умовах - відполірувати його салфеточкой, просоченої спеціальними складами. Такі серветки продаються в будь-якому відділі, що торгує ювелірними виробами або біжутерією.
3
Наступний спосіб - почистити золоту прикрасу зубною пастою. Нанести тонкий шар пасти на виріб і відполірувати ватяним тампоном. Можна скористатися для цих цілей і зубною щіткою - вона краще вичистить бруд з невеликих виїмок. Не слід забувати, що у зубної щітки, хоч вона і справляється з важкодоступними місцями, щетина сильніше впливає на поверхню ювелірного виробу. Така поліровка більш агресивна.
4
Замість зубної пасти можна скористатися зубним порошком, тальком або пудрою. Обраний засіб необхідно нанести на ватний тампон або м'яку ганчірочку, натерти прикраса, а потім відполірувати його іншою чистою м'якою ганчіркою. При цьому слід пам'ятати, що вибране засіб є для золота абразивом, тому краще вибирати засоби з дуже дрібними частинками.
5
Можна нанести на золотий виріб шар звичайної губної помади, а потім відполірувати тканиною, ватяним тампоном або м'якою папером.
6
Для того щоб можна було відполірувати виріб з великою кількістю заглиблень (наприклад, сережки) або просто прикраса, піддане занадто сильному забрудненню, необхідно попередньо очистити його. Будь-яка чистка, який би з способів не був обраний, закінчується поліруванням прикраси м'якою ганчіркою.
7
Господарське мило, натерте на тертці і розведене водою (столова ложка мила на півсклянки води) дозволить підготувати прикраса до полірування. Слід опустити виріб в розчин і «поварити» кілька хвилин.
8
Добре очищає золоті вироби нашатирний спирт. Пахне він не надто приємно, зате очищає чудово. Потрібно залишити в ньому прикраси і дати час на те, щоб відійшла вся грязь. Після - золото промити і натерти м'якою тканиною.