Як навчитися впевнено говорити.

Уміння говорити впевнено, а також викладати свої думки чітко і дохідливо завжди високо цінувалося в суспільстві. У сучасному світі без цих якостей людині особливо важко досягти хоча б якихось успіхів на професійній ниві. Та й на побутовому рівні не менш важливо вміти відстоювати свою думку, знаходити з людьми спільну мову і домовлятися.
Інструкція
1
Перш ніж ви почнете про щось говорити, подумайте, чи достатньо добре знаєте те, що хочете сказати. Якщо ви не розбираєтеся в темі розмови, то ніколи не будете впевнено себе почувати перед слухачами, плутаючись і збиваючись в розмові, ви будете виглядати безглуздо. Обміркуйте і заздалегідь сплануйте свою промову.
2
Для того щоб навчитися впевнено говорити, вам перш за все необхідно побороти свою боязкість і невпевненість у своїх силах. Якщо ви будете діяти сміливо, співрозмовники ніколи не відчують вашої боязні перед ними. Сильне і наполегливе прагнення досягти мети вам обов'язково допоможе. Як би не билося ваше серце, ведіть себе спокійно і впевнено, стійте, випроставшись і дивіться прямо в очі своїм слухачам.
3
Перед початком виступу або розмови півхвилини глибоко подихайте. Приплив кисню в легені вас підбадьорить і додасть сміливості.
4
Вам легше буде позбутися від збентеження, і ви відчуєте себе більш невимушено, якщо щось зробите перед слухачами, Приміром, візьмете в руки книгу або відкриєте вікно, пересунеться стілець або щось напишете на дошці. Також ви відчуєте більшу впевненість, виступаючи за столом або тримаючись за стілець.
5
Уміння говорити прямо пов'язане з умінням читати і слухати розумних людей. Для отримання потрібної інформації у вас є маса можливостей - книги, інтернет, кінофільми і т.д. Намагайтеся запам'ятовувати якісь цікаві слова, яскраві звороти мови. Постійно займайтеся самоосвітою.
6
Репетируйте свій виступ перед людьми. Для цього можете скористатися дзеркалом і диктофоном. Послухайте себе, проаналізуйте, що можна змінити, щоб ваша мова була більш впевненою.
7
Будь-яке вміння приходить тільки з досвідом і величезною практикою. Хочете говорити впевнено - практикуйтеся в мові побільше. Спочатку можете потренуватися на невеликій аудиторії і незабаром ви побачите, як іде ваша тривога і з'являється впевненість. Досвідчені оратори також радять новачкам з самого початку ставитися до аудиторії доброзичливо, і тоді вона відповість взаємністю, а ви відчуєте впевненість.
8
Якщо у вас є можливість і бажання говорити впевнено, позаймайтеся на яких-небудь курсах акторської майстерності. Подолати внутрішній бар'єр перед виступом вам може допомогти і психолог.