Як визначитися з інститутом.

Професійна орієнтація школярів - складний процес, який повинен проводитися педагогами і психологами у школі та батьками вдома. Якщо профроботу з випускниками не велась, то їм дуже важко буде знайти свій напрямок в житті, виняток становлять лише твердо визначилися в своєму виборі, більш самостійні школярі.
Інструкція
1
Що стосується школи, то сьогодні в навчальних планах (а це найперший документ, що регламентує роботу навчального закладу) чітко прописується робота в даному напрямку. З восьмого класу повинна вестися передпрофільне підготовка: курси, факультативи, групові та індивідуальні поглиблені заняття з предметів з метою виявлення учнів, зацікавлених певними видами наук.
2
У дев'ятому класі починається щільна передпрофільне робота: замість уроків технології ведуться передпрофільне курси, розроблені вчителями школи або іншими фахівцями в закладах додаткової освіти. У 10-11 класах учні вибирають профіль навчання: вивчення тих предметів, які їм будуть потрібні для майбутньої професії в більшій кількості годин, ніж належить.
3
Паралельно з цією освітньою роботою учнів обстежують педагоги-психологи, проводячи велику кількість визначальних профорієнтацію тестів, знайомлячи з результатами учнів та їх батьків. Якщо ви свого часу не пережили всю цю процедуру, то вам вибрати складніше.
4
Присвятіть собі кілька днів для роздумів: згадайте, чим любите займатися найбільше, яка професійна область вас захоплює. Якщо є можливість, відвідайте ряд підприємств і закладів, які мотивують вас на інтерес.
5
Обов'язково поспілкуйтеся з професіоналами, з'ясуйте мінуси і плюси обраної професії. Не забудьте про батьків, їх рада завжди цінний і важливий. Особливо, якщо є фінансова залежність від них.
6
Ознайомтеся з переліком іспитів, які є вступними в обраному закладі. Не зупиняйтеся на одному технікумі чи інституті, здайте документи в кілька вищих шкіл. Якщо в наявності є сертифікати з результатами єдиного державного іспиту, обов'язково покажіть їх в навчальному закладі, навіть якщо набрані бали не дуже високі.
7
Остаточний вибір потрібно зробити самостійно, зібравши весь запропонований обсяг інформації в єдине ціле. Зіставивши і порівнявши, уявіть себе у майбутній професії, і якщо в цьому образі ви відчуваєте себе комфортно, дерзайте в цьому напрямку.