Як намалювати ложку.

В програмі для створення тривимірної графіки 3DMax можна створювати найрізноманітніші фігури і реалізовувати сміливі творчі ідеї, але якщо ви тільки починаєте освоювати тривимірну графіку, вам варто почати з створення не дуже складних фігур, які часто стають складовими більш складним композицій - наприклад, звичайної ложки.
Інструкція
1
На прикладі малюнка ложки ви освоїте використання модифікатора Fit. Відкрийте панель Create і потім виберіть розділ двомірних фігур, а в ньому виберіть опцію Line. Намалюйте види ложки зверху і збоку, додайте лінію потрібної довжини, після чого прорисуйте увігнуту поверхню ложки.
2
Для цього створіть прямокутник за допомогою трьох вершин в довжину і двох у висоту, а потім кожну вершину перетворите в beizer-corner і встановіть кожну вершину в потрібне положення, починаючи з верхнього кута.
3
Створивши увігнуту поверхню, перейдіть до створення ручки майбутньої ложки. Для цього створіть точно такий же прямокутник і з лівого верхнього кута перетворіть його в потрібну вам форму.
4
Тепер виберіть лінію ручки, відкрийте панель Create tab -> 3D Objects -> Loft Object. Натисніть кнопку Loft, а потім кнопку Get Path. В панелі Modify виберіть розділ Deformations і натисніть кнопку Fit. Деактивуйте кнопку, яка робить зображення симетричним.
5
Тепер виберіть опцію Display X Axis і натисніть кнопку Get Shape. Клікніть в вікні на лінію, яка повинна представляти верхню поверхню майбутньої ложки, а потім зробіть вікно Fit Deformation великим. Виберіть опцію Display Y Axis, згорніть вікно Fit Deformation і виберіть лінію, що представляє бічну сторону ложки.
6
Закрийте вікно Fit і відкрийте панель Modify, зберігаючи виділення об'єкта з лофтом. Тепер відкрийте опцію Path Parameters і в пункті Path поставте будь-яку цифру. З'явилася, на контурі лофта зірочку перемістіть в точку підстави опуклою частини ложки, а потім натисніть кнопку Get Shape і зі списку об'єктів виберіть об'єкт ручки ложки.
7
Зірочку контура посуньте на третину всередину ложки, а потім знову натисніть Get Shape, вибравши об'єкт увігнутої поверхні. Знову посуньте зірочку - цього разу помістіть її ближче до кінця ложки.
8
Відкрийте розділ Skin Parameters і в пункті Path Steps поставте значення близько 30, щоб згладити краю майбутньої ложки. Подредактіруйте інші параметри, щоб зробити вигляд ложки більш реалістичним.
9
Відкрийте редактор матеріалів і встановіть параметр Shading = Metal, налаштуйте білий колір, а рівень Shineness і Shine Strenght збільште до 70. У розділі Maps клікніть на кнопку None близько пункту Reflection. У списку знайдіть опцію Raytrace і натисніть ОК. Тепер знову відкрийте розділ Maps і збільште Reflection до 55. Ложка готова.