Як підняти свій інтелект.

Інтелектуальні здібності знижуються, як тільки людина перестає вчитися, цікавитися чимось новим, розвиватися. І тут, звичайно ж, в'янення інтелекту списують на вік. Знижується пам'ять, стає важче знаходити рішення, - кажуть, що з'являється відсталість розуму. Що робити, щоб тримати свій мозок в тонусі? Тренувати його! Ну і організовувати для інтелекту умови, в яких він найкраще працює.
Вам знадобиться
  • - Книги;
  • - пазли, кросворди, логічні завдання, інтелектуальні ігри;
  • - Вправи для концентрації уваги, розвитку логіки, гнучкості мислення;
  • - Дневник, щоденник.
Інструкція
1
Розвивайте гнучкість мислення, розширюйте кругозір. В основному інтелект пов'язують з гнучкістю розуму, здатністю знаходити рішення в різних ситуаціях, як стандартні, так і нестандартні, активно використовувати наявні знання. Тому вирішуйте різні головоломки, розв'язуйте кросворди, грайте в інтелектуальні ігри.
2
Тренуйте пам'ять. Останні дослідження показали, що інтелект пов'язаний з різними видами пам'яті - короткочасною і довготривалою, оскільки безпосередньо оперує містяться в пам'яті даними. Тому вчіть вподобані вірші, цитати, афоризми. Запам'ятовуйте номера телефонів, адреси. Переказуйте рідним або друзям цікаву інформацію, книги. Процес запам'ятовування створює додаткові зв'язки між клітинами головного мозку, а значить, покращує шляхи передачі нервових імпульсів і гнучкість розуму.
3
Розвивайте здібності до концентрації уваги, вчіться зосередженню. І хоча в процесі багатьох вправ концентрація уваги і так поліпшується, використовуйте спеціальні вправи по типу коректурних проб: обраховуйте в одній статті кількість букв «р», наприклад. Тренуйтеся на швидкість. Застосовуйте медитативні техніки зосередження, для цього вам знадобиться усамітнюватися на час.
4
Читайте стимулюючу мозок літературу: класику, поезію, наукову, філософську, історичну літературу. Ця література змушує думати, аналізувати, чим покращує запам'ятовування і протягом розумових операцій. Позбавте свій мозок від бульварних романів, легкого чтива, або принаймні не зловживайте ними.
5
Регулярно навантажуйте і своє тіло фізичними вправами. Фізичні навантаження не тільки покращують кисневе живлення всіх органів, а й стимулюють розвиток відділів головного мозку, поліпшують орієнтацію в просторі, сприяють поліпшенню пам'яті.
6
Знайдіть собі нове хобі, захоплення або займіться наявним. Вивчайте літературу, знайомтеся з досвідом інших людей, діліться досвідом самі. Інтерес до життя не дає згасати ні мозку, ні в загальному організму.
7
Знаходьте час і можливості побути наодинці зі своїми думками. Розмірковуйте, записуйте свої думки з будь-якого важливого для вас приводу. Тобто ведіть щоденник, пишіть мемуари, статті. Це організує знання, впорядковує зв'язку між нервовими клітинами і розвиває інтелект.
8
Правильно організуйте режим дня, висипайтеся. Хороший і достатній сон сприяє мозкової активності.
9
Виключіть або мінімізуйте перегляд телевізора. За даними наукових досліджень (узагальнених, зокрема Райнером Пацлавом) телебачення паралізує свідомість, руйнує концентрацію уваги, тобто ніяк не сприяє поставленому завданню підняття інтелекту, а навпаки, перешкоджає їй.