Як ставити клізму немовляті. Як немовляті ставити клізму.

Запори у немовлят - досить часте явище. Але коли це стає проблемою і доставляє дискомфорт малюкові, обов'язково зверніться до лікаря. Він, швидше за все, пропише дитині клізму.
Інструкція
1
Більшість сучасним педіатрів закликають батьків не зловживати використанням клізми. Якщо запор триває недовго і не турбує дитину, краще не поспішати з клізмою і почекати, поки малюк зробить все сам. Якщо лікар все ж прописав вам це засіб, будьте акуратні, але постарайтеся не хвилюватися, адже малюки почувають вашу нервозність.
2
Розстелите клейонку, зверху накрийте її рушником. Тримайте поблизу горщик.
3
Підготуйте клізму. Для грудних дітей безпечніше користуватися клізмою з гумовим наконечником. Наповніть грушу водою повністю, щоб не вводити в кишечник дитини зайве повітря. При цьому ввести вам потрібно близько 100 г рідини. Якщо дитині більше року - можна побільше, до 250 р Температура води повинна бути близька до температури тіла. В аптеках також продаються одноразові клізми із спеціальним розчином. Вони підходять і для новонароджених. Кінець клізми обов'язково змастіть гліцерином, вазеліном, милом або кремом, щоб не пошкодити анальний отвір.
4
Покладіть дитину на бік і підібгайте його ніжки до підборіддя. Вводите клізму повільно, щоб малюк не почав хвилюватися і смикатися і не порушив весь процес. Приблизна глибина, на яку ви повинні просунути наконечник - 3-5 см. Стискуйте грушу повільно, акуратно, без різких рухів. Пряма кишка скорочується хвилеподібно, тому коли відчуєте опір, трохи почекайте, не тисніть сильно.
5
Після того, як вода була введена, витягніть наконечник клізми з заднього проходу. Потрібно постаратися затримати рідину в кишечнику. Дитина буде рефлекторно виштовхувати її, але ви можете м'яко здавити сідниці грудничка. За пару хвилин кал розм'якшиться і вийде назовні.
6
Якщо вода не вийшла через 15-20 хвилин або вийшла, але без калу, повторіть процедуру ще раз.
Зверніть увагу
Особливо важлива клізма в перші місяці життя дитини, оскільки мікрофлора кишечника, сприяє перетравленню їжі, поки не сформувалася. Саме в цей час у дітей часто мають місце запори, проноси, здуття кишечника тощо. Завдяки клізмі у дітей очищається нижній відділ товстого кишечника при запорах.
Корисна порада
Клізма дитині. Травна система відіграє важливу роль в життєдіяльності організму. В особливій мірі це твердження відноситься до малюкам, внутрішні органи яких знаходяться на етапі зростання. Види клізм Очисна клізма Очисна клізма - призначені для звільнення кишечника від калових мас і газів. Для дитини 2-3 місяців використовується клізма об'ємом 50 мл, в 6 місяців - 75 - 100 мл, в 1 рік - об'ємом 150 мл, з 1 до ...