Як розмовляти з боржником.

Погоджуючись виручити друга або знайомого в скрутну хвилину і надати фінансову підтримку, мало хто думає про можливість отримати замість подяки та повного розрахунку затримки з виплатою боргу і зіпсовані відносини. А таке, якщо вірити статистиці судової практики, відбувається досить часто. Справді, коли пристрасті киплять, обурення поведінкою боржника вимагає виходу і хочеться вжити радикальних заходів до повернення боргу, як продовжувати з ним спілкування?
Інструкція
1
У першу чергу спокійно обдумайте ситуацію, що склалася і прийміть певну стратегію поведінки у відносинах з боржником , якою будете неухильно дотримуватися. Визначте ваші цілі. В даному випадку це повернення боргу, а не підтримка чи руйнування стосунків. Тут вам слід пам'ятати, що Закон на вашому боці, і в крайньому випадку ви завжди можете звернутися до суду для захисту ваших інтересів. Але, такий шлях не завжди гарантує повернення боргу. Тому ви повинні постаратися вирішити проблему мирним шляхом.
2
Налаштуйтеся на підтримку ділового тону в розмові, враховуючи важливість обговорюваної угоди. Прохання до боржника про своєчасне розрахунку неконструктивні і легко можуть бути їм відкинуті. Загрози і демонстрація сили дозволять вашому співрозмовнику взагалі відмовитися від обговорення ситуації, що склалася. Тому ви повинні бути налаштовані рішуче, але й надавати повагу людині, що опинилася в скрутному становищі, даючи йому зрозуміти, що ви готові до переговорів.
3
Призначте йому особисту зустріч, так вам буде легше домовитися. Оскільки по телефону найлегше отримати відмову від обговорення і почути масу відмовок.
4
При зустрічі дотримуйтеся обраної лінії поведінки. Вислухайте аргументи боржника, які він постарається привести в своє виправдання. Висловіть розуміння його труднощів, але проявіть наполегливість у ваших вимогах, призначте точні терміни повернення і повідомте про ваші наміри у разі їх пропуску звернутися до суду для примусового стягнення. Повірте, таке ваша поведінка швидше дозволить домогтися поставленої мети. Оскільки страх, викликаний вашим обуренням і погрозами, може лише змусити боржника перейти до нескінченної грі в хованки. А зайва доброта і розуміння дасть привід відмахнутися від вас не відчуваючи докорів сумління.
Зверніть увагу
Якщо ви виберете вказаний конструктивний спосіб ведення діалогу, ви зможете не тільки прискорити повернення боргу, а й зберегти добрі стосунки. Хто знає, може і вам коли-небудь знадобиться аналогічна підтримка і розуміння.