Як вкоротити двері.

Кожна людина прагне влаштувати в своєму житлі максимальний затишок і комфорт. І облаштовуючи побут, в першу чергу думає про необхідність встановити в своєму будинку надійні двері. Найчастіше, купивши вподобану модель дверей, її власник виявляє, що помилився в розмірах, і нова двері просто не «вписується» в дверний проріз.
Вам знадобиться
  • Пила, ручний або електричний рубанок, шліфувальна машинка, рулетка.
Інструкція
1
На щастя, не буває безвихідних ситуацій і двері завжди можна підігнати до потрібного вам розміру. Наприклад, вкоротити, якщо в цьому є необхідність. Відразу необхідно уточнити, що мова піде тільки про дерев'яні двері, тому як вкоротити в домашніх умовах двері металеву, практично не реально.
2
Для зручності роботи двері спочатку надійно закріпіть на верстаті або вертикальному брусі. Після цього перевірте наявність необхідних інструментів, а саме - пилки, ручного або електричного рубанка і шліфувальної машинки.
3
Перед тим, як почати роботу, обов'язково зробіть всі необхідні заміри. Пам'ятайте негласне правило про те, що розмір зазору між підлогою і дверима повинен бути не більше 3 мм. Але, якщо так трапилося, що вам необхідно вкоротити відразу кілька дверей, то кожну вимірюйте окремо.
4
Не беріть за стандарт розмір зазору саме в 3 мм, тому як в типових квартирах, побудованих не завжди сумлінно, в різних кімнатах можуть бути різні і висота порога, і багато інших параметрів.
5
Акуратно зріжте кути. Впевненими рухами, за допомогою рубанка, видаліть зайву деревину. При необхідності обрізання дверного полотна більше ніж на 6 мм, краще скористайтеся пилкою. Відпилювання займе більше часу, але якість роботи при цьому зросте в кілька разів.
6
Після того, як необхідні міліметри будуть видалені, ретельно відшліфуйте місце зрізу. Переконайтеся, що на ньому не залишилося задирок. Все. Робота завершена. Вмонтовуйте двері на дверні петлі і насолоджуйтеся якістю своєї праці і домашнім затишком.