Як розрахувати навантаження на фундамент.

Останнім часом люди воліють будівництво приватних будинків за містом. Це, звичайно, пов'язане не тільки з великими фінансовими затратами, а й необхідністю приділяти багато часу. Для того щоб уникнути цього, звичайно, можна звернутися за допомогою до професіоналів. Проте краще самостійно контролювати всі проведені роботи.
Інструкція
1
Перед тим як почати будівництво будинку, необхідно ретельно продумати план, розрахувати всі параметри і навантаження . Одним з ключових моментів є фундамент, на будівництво якого впливає безліч зовнішніх чинників. Зокрема, тип використовуваного будівельного матеріалу і глибина закладення фундаменту безпосередньо залежать від виду ґрунтових земель, глибини їх промерзання, рівня грунтових вод і т.д.
2
Також необхідно приділяти увагу тимчасовим і постійних навантажень. До постійних навантажень відносять вага фундаменту, даху, стін і т.д. (Всіх будівельних конструкцій), а також приблизний вага людей, меблів та іншого обладнання (навантаження при експлуатації будинку). Тимчасові навантаження - це вітер і сніг, який залишається на даху протягом зимових днів.
3
Для того щоб правильно розрахувати навантаження на фундамент, необхідно користуватися спеціальними таблицями, в яких наведені залежності від типу грунту та інших факторів. При цьому на один квадратний сантиметр землі критичне значення має бути більше, ніж реальне навантаження.
4
Звернемо вашу увагу на те, що після будівництва має пройти кілька років, щоб будинок осів. Для того щоб ця осаду проходила рівномірно і можна було уникнути тріщин, необхідно заздалегідь розрахувати навантаження на фундамент. Для цього приділяють увагу питомій вазі всіх матеріалів.
5
Якщо говорити про глибину промерзання, то грунт поділяють на пучиністий і непучиністих. У першому випадку в холодні місяці він промерзає, що в подальшому може привести до великої осаді і різних деформацій у фундаменті. Для того щоб уникнути подібних ситуацій, необхідно закладати фундамент значно нижче, ніж йде глибина промерзання. У випадку з непучиністим грунтом це не особливо важливо. При бажанні ви можете зменшити осадку. З цією метою під фундамент укладають один шар майже не стискається грунт. Це може бути, наприклад, великий пісок, змішаний із гравієм.