Як зробити щитовий будинок.

Каркасно-щитові будинку стали з'являтися в Росії кілька років тому. За такий малий термін вони вже завоювали досить велику популярність. Красивий, затишний і надійний каркасно щитової будинок може побудувати кожен бажаючий, необхідно лише мати під рукою матеріали та інструменти.
Інструкція
1
Каркас щитового будинку робиться з бруса, який має розміри 50х50 міліметрів. Також для цієї мети добре підходять дошки розміром 40x100 міліметрів. Товщина може бути й інша. Це залежить від планованої товщини шару утеплення. Чим ширше дошка, тим більше тепла буде зберігатися в щитовому будинку. Щит повинен мати ширину більше 1 метра. З'єднувати щити найкраще цвяхами. Іноді ж використовуються саморізи для цієї мети. Стики щитів, а також кути можна закрити обрізний струганої дошкою.
2
Для підлоги необхідно використовувати обрізні дошки товщиною 25, 40 і 50 міліметрів. Між лагами підлоги потрібно робити відстань не більше 1 метра. Перетин стельових балок, а також балок підлоги можна визначити прольотом, проте одне повинне бути більш 50х100 міліметрів. Спочатку робиться підлогу з неструганому дошки. Після укладання дошки, підлогу можна покрити фанерою або ж ДВП. Якщо робиться будівництво щитового будинку, товщина утеплювача у якого близько 100 міліметрів, то підлогу найкраще утеплити. В товщу статевих балок потрібно закласти утеплювач, гідро-і пароізоляцію. Для виготовлення підлоги горища найкраще використовувати дошку товщиною 25 міліметрів.
3
Для зовнішньої обробки щитового будинку необхідно використовувати вагонку природної вологості. Товщина її повинна бути 18 міліметрів. Також у вагонки повинен матися кріпильний шип довжиною 7 міліметрів. Саме цей шип дозволяє зменшити наслідки розсихання вагонки. Така вагонка дозволяє зберегти тепло, а також підвищує міцність і надійність всієї конструкції щитового будинку. Якщо необхідно, можна забарвити вагонку захисними фарбами. Для зовнішньої обробки рідко використовують сайдинг, так як він має високу вартість.
4
При будівництві даху будинку, перетин крокв можна визначити прольотом будови, однак переріз повинен бути не менше 50х100 міліметрів. Обрешітку даху можна зробити з необрізної дошки. Щоб до кінця влаштувати покрівлю, ніжно укласти руберойд. Його необхідно нарізати шматками і прикріпити до крокв за допомогою цвяхів.
Технологія зведення будинку з щитів виникла в Північній Америці в 20 столітті і набула популярності завдяки швидкості і простоті виконання. Щитової будинок будується в оптимальні терміни, але при цьому він міцний і довговічний. Це прекрасний варіант для будівництва дачного будиночка.
Вам знадобиться
 • - Цемент;
 • - пісок;
 • - щебінь;
 • - арматура;
 • - молоток;
 • - цвяхи;
 • - толь;
 • - залізні куточки;
 • - щити;
 • - дошки;
 • - дерев'яні вкладиші;
 • - схил;
 • - рулетка;
 • - зливна дошка;
 • - цокольна дошка;
 • - лиштви;
 • - бруски;
 • - крокви;
 • - косинці з оцинкованого заліза;
 • - пила.
Інструкція
1
Зведіть на ділянці фундамент згідно з проектом, накрийте його гідроізоляцією. Намітьте крейдою на фундаменті місця накладки щитів цокольного перекриття. Починайте з укладання щитів в житлових кімнатах, поступово рухаючись до веранди. Перевірте правильність установки щитів шляхом звірки свеса щитів за кордону фундаменту з даними проекту. Особливу увагу зверніть на укладку щитів. У житлових кімнатах кладіть їх вниз підшивкою, в нежитлових - підшивкою, яка виконує роль статі, вгору.
2
Перш ніж почати сплачіваніе щитів, перевірте позначки верхньої щитової обв'язки, при цьому тримати щити слід в горизонтальній площині. Простежте, щоб вийшла у вас проектна маркування щитів статі збігалася з проектною. Подивіться, які вийшли звіси за гранню фундаменту.
3
Сполучайте щити, постійно звіряючись з проектом. Цвяхи забивайте в сусідять один з одним обв'язки. Роботу зі складання слід виконувати вдвох. Тоді як одна людина забиває цвях, інший повинен тримати сокиру і контролювати місце, де цвях вийде назовні. Щити статі веранди згуртовує за допомогою з'єднувальних дощок, якими надолужити оббити обв'язку зверху.
4
На встановлених щитах статі постеліть дошки шириною близько 0,8 м, щоб ходити по них, так як по щитах ходити не можна. Щити статі веранди можна не захищати, оскільки вони і будуть згодом підлогою. В щити статі біля торця будинку вмонтуйте дерев'яний вкладиш розміром 10 х 5см.
5
Зведення стін будинку почніть з кутового щита. Піднесіть його до місця монтажу, поставте вертикально і вирівняйте, поєднуючи грань щита з гранню статі. За допомогою схилу перевірте вертикальність установки. Закріпіть щит тимчасовими підкосами. Спочатку прибийте їх до щитів статі, а потім до встановленого щиту. Поставте другий щит і з'єднайте з попереднім за допомогою залізних куточків. Таким чином вмонтовуйте все щити по колу.
6
Проміжні станів щити ставте по черзі і зміцнюйте. Проведіть перевірку правильності установки всіх стін за допомогою схилу. Рулеткою замірте будинок по верхах стін і порівняйте отримані дані з проектними. Це потрібно для того, щоб уникнути проблем з монтажем горищного перекриття. Прибийте зливну і цокольну дошки.
7
Збірку горищного перекриття також потрібно почати з настилу дощок, за якими можна буде пересуватися, оскільки на ці щити наступати теж не можна. До обв'язці стіни горищні щити кріпите через дерев'яні вкладиші розміром 10х5 см. В кінці збірки прибийте на стиках лиштви. Під затягуванням майбутніх крокв прибийте бруски, розмір яких 5х5 см.
8
При складанні даху попарно з'єднуйте щити в двох точках: знизу біля опор виконуйте з'єднання затяжками з дощок, що стоять на ребрі, в конику - за допомогою накладок. Два щита, створюють скат даху, необхідно тримати під кутом протягом усього періоду монтажу. Також необхідно виконати установку щитів фронтонів, що закривають в торцях будівлі горищне перекриття.
9
Забезпечите щити фронтонів косинцями з оцинкованого заліза. Закріпіть їх на обв'язці щитів перекриття. Перевірте вертикальність фронтонів відважувань, і підіпріть їх тимчасовими підкосами до цієї ж обв'язки. З одного боку торця будинку встановіть дошку-затяжку. Правий і лівий крайні щити даху покладіть однією стороною на щити фронтону, іншу закріпіть затягуванням знизу. Зливна і обв'язувальна дошки прибиваються після складання даху в місцях сполучення щитів стіни і фронтону. Пропиляєте частина обрешітки для димової труби.