Як писати анотацію до книги.

Анотація - візитна картка книги. Виходячи зі змісту цієї характеристики людина вирішує, купити книгу чи ні, взяти її в бібліотеці або поставити назад на полицю. Тому до складання кількох пропозицій, що входять в анотацію , пред'являються досить суворі вимоги.
Інструкція
1
Мета анотації - дати основну інформацію про книзі і водночас виявити специфічні риси, які роблять її особливою, виділяють в потоці решті книжкової продукції.
2
Починайте характеристику з інформації про автора. Підбирайте такі відомості про нього, які не є штампом. Краще напишіть, до якої епохи відноситься письменник, яке філософське напрям або наукову школу він представляє. Виберіть ті факти з його біографії, які позначилися на змісті і формі твору, який лежав перед вами.
3
Докладно і доступно розкажіть про жанр твору. До характеристики жанру відповідно до прийнятої класифікацією можна додати оціночні слова: наприклад, якщо міфологічний розповідь вийшов провокаційним, можна на це вказати. Стандартне позначення жанру в поєднанні з уточнюючої оцінкою не тільки зорієнтує читача, а й зацікавить його.
4
Коротенько опишіть тематику книги і проблеми/питання, які в ній зачіпаються. Важливо вловити грань між інформуванням потенційного читача і розкриттям усіх карт. Досить буде характеристик місця і умов дії в книзі, а також зав'язки або основної інтриги.
5
Постарайтеся визначити, на яку аудиторію розрахована твір. Ця ідентифікація повинна бути максимально докладною: враховуйте не лише вік і стать читачів, а й їх соціальний статус, сферу діяльності, коло додаткових інтересів. Також напишіть в анотації, чим саме дана книга буде корисна або цікава конкретній групі аудиторії. Ця частина анотації впливає на мотивацію людини: якщо він побачить, що книга "для нього", він зверне на неї увагу.
6
Позначте особливі риси твору, які виділяють її в ряду подібних: наприклад, нестандартна структура тесту, незвичайний формат або високий рівень поліграфії видання. Якщо воно рідкісне і давно очікуване, не забудьте згадати про це.