Як змусити людей поважати себе. Як викликати повагу до себе.

Ситуація, коли вам потрібно уміння змусити людей поважати себе, може виникнути несподівано. Наприклад, у відрядженні або в новій компанії. А якщо ви людина боязкий, то з такими ситуаціями, напевно, стикаєтеся практично щодня. Щоб стати впевненим і шанованою людиною, можна скористатися деякими порадами психологів.
Інструкція
1
Для початку ви повинні усвідомити для себе, що викликати повагу можна двома способами: силою і залякуванням або своїми унікальними особистісними якостями й інтелектом. Другий спосіб, природно, складніше. А перший не варто розглядати через свою некоректність.
2
Будуйте свою репутацію. Ви гідний, твердий чоловік і всі навколишні повинні це усвідомити. Причому усвідомити самі, т.к. хвастощі, навіть дуже завуальоване і акуратне, викличе не повага людей, а презирство чи жалість. Живіть тільки так, як ви вважаєте правильним, і не бійтеся відрізнятися від інших людей. Уникайте зайвої самовпевненості і багатослівності. Звичайне тверде і спокійне «ні» викличе більше поваги, ніж гнівна тирада.
3
Тримайте себе у формі. Ваш зовнішній вигляд повинен відповідати вашій внутрішньої твердості. Важко викликати повагу, якщо ви схожі на повітряну кульку або булочку - так що варто походити в тренажерний зал і привести себе в форму. Внутрішню серйозність підкресліть стильною і суворої одягом. Зверніть особливу увагу на аксесуари - дешевий краватку і запонки з дорогим костюмом виглядатимуть безглуздо. Однак уникайте випинати дорожнечу нарядів. Демонструйте її природно і злегка недбало.
4
Будьте розумні і неординарні. Високий інтелект завжди викликає повагу, особливо якщо він поєднується з успішною кар'єрою і цікавою зовнішністю. Однак не завжди є можливість продемонструвати ваш високий IQ. Для таких випадків добре підходять незвичайні захоплення, що говорять про вашу неординарності. Стрибайте з парашутом, піднімайтеся на Еверест, сплавлятися на байдарках і т.д. В такому випадку ви завжди будете в центрі уваги і зможете показати себе з кращого боку, демонструючи свій інтелект і освіту. Але ніколи не говорите на тему, в якій не розбираєтеся. Можна відповісти, що ви далекі від цієї проблеми і не являєтесь знавцем обговорюваного предмета. Така чесність швидше викличе повагу, а ось жалюгідні потуги підтримувати розмову на мало знайому вам тему можуть стати причиною насмішок або безстороннього для вас висновку про вашому недалекому розумі.
5
Будьте готові відстоювати свою позицію. Конфліктні ситуації в житті зовсім не рідкісні і в такому випадку потрібно довести свою репутацію шанованої людини. Не йдіть на компроміс, дайте зрозуміти, що ви не схвалюєте погляди опонента. Будьте впевнені, не відводьте від нього погляд. Відповідайте прямо, виважено. Тримайте себе під контролем, навіть якщо співрозмовник вас дратує. Така поведінка завжди викликає повагу на відміну від того, хто з піною біля рота доводить свою правоту.
6
І останнє - поважайте інших. Ви ніколи не зможете змусити людей поважати себе, якщо самі не будете ставитися відповідно до гідних цього особистостям. Показуєте їм, що вам цікаво і важливо їх думку, проявляйте до них інтерес, співпереживайте, і тоді вони відповідять вам тим же.
Потреба у визнанні з боку оточуючих - одна з провідних у людини. Якість життя шанованої особистості значно вище, ніж у людей, що не користуються авторитетом. Щоб змусити інших поважати себе, необхідно змінити свою поведінку і світогляд.
Деякі люди плутають повагу з страхом. Чи не вміє поводитися громила з накачаними м'язами викликає побоювання. Об'єкт поваги - розумний, сильний, освічена людина, якій не чуже ні почуття гумору, ні вміння сопережівать.Чтоби домогтися поваги, необхідно демонструвати позитивні якості, ценимие в суспільстві. Ставтеся до інших людей так, як хочете, щоб ставилися до вас. Навіть якщо людина вас ображає, проявіть витримку і не опускайтеся до його рівня. Цим ви покажете йому і оточуючим, що принизив він в першу чергу себя.Отмечайте перемоги і досягнення оточуючих людей. В розмові підкреслюйте гідності колег і друзів, а не свої. Але при цьому не стаєте лицеміром. Якщо у вас склалася негативна думка - висловіть його коректно і відкрито. Навіть якщо ви повністю впевнені в собі, завжди вислухуйте думку інших. Показуйте співрозмовникам, що вони вам цікаві. Поважайте людей, і вони дадуть відповідь вам тим же.Постоянно розвивайтеся і освоюйте щось нове. Людина повинна постійно зростати: особистість, яка зупинилася в розвитку, швидко починає відставати від часу, деградувати. Вивчайте мови, подорожуйте, захоплюйтеся спортом - і ви завжди будете бажаним гостем і собеседніком.Развівайте лідерські якості. Почніть з малого - організуйте корпоративне або сімейний захід. На роботі висловлюйте пропозиції, не бійтеся брати на себе відповідальність і не відмовчуватися, коли потрібні ініціативні работнікі.Подчерківайте свої достоїнства і не виставляйте недоліки. Якщо ви не розбираєтеся в предметі розмови, так і скажіть, а не вигадуйте неіснуючі факти. Але якщо бесіда торкнеться вашу область знань - не губіться і проявіть себе компетентним, освіченим собеседніком.Не нехтуйте і своїм зовнішнім виглядом. Підтримуйте хорошу фізичну форму, купуйте якісний одяг. Ваша поведінка має відповідати зовнішньому вигляду і статусу - Не метушитися, в будь-якій ситуації поводьтеся спокійно і впевнено. Крім всіх вищеописаних прийомів, важливий і ваш внутрішній настрій. Якщо ви хочете, щоб вас поважали інші, в першу чергу - поважайте себе самі. Не зациклюйтеся на невдачах, які бувають і у найавторитетніших особистостей. Але сильні і шановні люди, на відміну від слабких, вміють визнавати помилки і йти вперед.