Як зробити воскову свічку.

Після того, як свічка догоріла до кінця, від неї залишаються шматочки воску, які зазвичай викидають за непотрібністю. Щоб поекспериментувати, а заодно і заощадити, «відходи» можна використовувати повторно, створивши з них нову свічку.
Вам знадобиться
  • - віск;
  • - каструлі;
  • - форма для свічки.
Інструкція
1
Підберіть підходящу форму для свічки. Краще взяти для цього тару, яку не шкода буде викинути після використання. Підійдуть бляшані банки і товстостінні пластмасові пляшки з-під косметики.
2
Стінки і дно форми ретельно вимийте і висушіть. Потім змастіть їх засобом для миття посуду - це допоможе дістати свічку після охолодження воску.
3
У центрі дна банки шилом зробіть отвір для кріплення гнота. Скрутіть його з 2-3 бавовняних ниток, просмикніть в отвір і зав'яжіть вузликом. До верхнього кінця гнота прив'яжіть олівець або смужку картону, який буде лежати на банці. Гніт повинен бути ідеально рівно натягнуть між дном і верхівкою форми для свічки.
4
Куски нового воску або уламки старих воскових свічок розігрійте на водяній бані. Доведіть матеріал до рідкого стану, потім приберіть з плити і дайте постояти протягом п'яти хвилин.
5
Акуратно залийте рідкий віск в формочку, намагаючись за один раз заповнити весь її обсяг. Віск буде укріпляти від країв до центру, при цьому в області навколо гнота трохи «осяде». В з'явилося поглиблення залийте нову порцію. Поки свічка не охолола, проткніть її тонкою голкою, щоб усередині маси не утворилися порожнечі.
6
Залежно від розміру свічка буде готова до використання приблизно через 24 години. Прискорювати процес охолодження не варто - віск може розтріскатися від перепаду температур.
7
Щоб зробити свічку кольоровий, в декілька ємностей з воском додайте спеціальні барвники для свічок. Вливайте їх в форму по черзі: дочекайтеся, поки перший шар затвердіє, але не охолоне, після цього додавайте другий.
8
Додати вертикальні кольорові шари можна, якщо вузьку свічку по черзі занурювати в ємності з різнокольоровим воском, притримуючи за гніт. Перед кожним новим шаром старий закріплюють зануренням в посуд з холодною водою.
Корисна порада
В рідкий віск можна додати пару крапель ефірного масла. Тоді свічка, згораючи, буде пахнути.