Як змусити цвісти фаленопсис. Як змусити орхідею цвісти фаленопсис.

Фаленопсис відноситься до одного з тих рідкісних видів рослин, які цвітуть довго, пишно і не вимагають при цьому титанічних зусиль від квітникарів для створення сприятливих умов зростання. Розмаїттям барв і форм вишуканих кольорів можна насолоджуватися практично в будь-який час.
Інструкція
1
Дізнатися, скільки років вашому фаленопсис. Зазвичай даний вид орхідеї стає готовий до цвітіння у віці від 1,5 до 3 років, залежно від умов утримання. Порахуйте кількість листків на рослині. У здатного на цвітіння фаленопсис має бути не менше 5 - 8 дорослих пагонів. Якщо рослина зацвіте раніше, сил для відновлення може не вистачити, і квітка зів'яне.
2
Приділяйте особливу увагу коням фаленопсиса. Вони беруть участь в процесі фотосинтезу, тому їм необхідний доступ світла. Замість горщиків з глини або пластику з шорсткою поверхнею краще використовувати прозорі пластикові з гладкими стінками. Коріння у цієї рослини дуже чутливі, мають властивість приростати до будь-якого шорсткому матеріалу, тому зіткнення з грубими поверхнями будуть їх травмувати, завдаючи шкоди здоров'ю рослини і його здатності цвісти.
3
Як можна менше наведіть фаленопсис. Рослини не люблять зміни, тому намагайтеся поливати квітку, не зрушуючи горщик з місця. Зі зміною положення змінюється і сторона, звернена до сонця, що несприятливо позначається на зростанні, особливо в період, коли у фаленопсиса з'явився цветонос. При необхідності пересунути рослина, зробіть на горщику невелику позначку маркером і орієнтуйтеся на неї, знову встановлюючи орхідею на підвіконні тією ж стороною до сонця, що і раніше.
4
Забезпечте рослині нічний перепад температури. Різниця між денним і нічним повітрям повинна становити близько 5 - 7 градусів: саме тоді у орхідеї закладаються квіткові бруньки. Влітку можна ставити квітка біля відкритого вікна. Постійний приплив свіжого повітря зміцнить сили рослини і запобіжить різноманітні захворювання.
5
Влаштуйте фаленопсис невеликий «стрес». Рослина може не давати квітів, навіть якщо всі умови утримання виконані, а вірніше занадто добре виконані. Тоді сили рослини можуть піти в ріст. Існує кілька способів стимулювати цвітіння. Це може бути тимчасове скорочення поливу або перенесення горщика в більш прохолодне місце. Незважаючи на те, що фаленопсис відноситься до тих орхідей, які люблять тепло, зниження температури до 15 градусів дорослішими рослина спокійно перенесе.
Зверніть увагу
Вибирайте добрива з фосфором і калієм, які стимулюють закладення квіткових бруньок і гарантують освіту здорових квіток.
Корисна порада
По закінченню цвітіння обріжте цветонос нижче першого відкрився квітки. Із сплячих бруньок через кілька тижнів може з'явитися новий бутон.