Як почати діловий лист. Як розпочати звернення в діловому листі незная кому воно буде адрісованно.

В епістолярному жанрі, як, втім, і в будь-якому іншому, є певна етика поведінки, правила, від виконання яких залежить те, як ваше лист буде сприйнято, як на нього дадуть відповідь і дадуть відповідь Чи взагалі. Коли ви пишете діловий лист, потрібно бути особливо обережним і уважним.
Вам знадобиться
  • комп'ютер або папір і ручка
Інструкція
1
Продумайте, з якою метою ви складаєте лист, кому ви його адресуєте, на що розраховуєте в результаті його розгляду.
2
Діловий лист обов'язково має містити заголовок, який в короткій формі інформує одержувача, про що піде мова в листі. Лист без заголовка можуть прийняти за спам або просто не звернути на нього уваги, і тоді воно навіть не буде прочитано.
3
Найкраще довідатися ім'я та по батькові того, кому ви збираєтеся адресувати своє послання. Така увага буде гідно оцінений адресатом. Якщо ви знаєте ім'я адресата, на початку листа зверніться до нього.
4
Якщо ви все ж не знаєте імені адресата, просто привітайтеся або звертайтеся до всього колективу: «шановна редакціє», «шановні співробітники ВАТ Газпром».
5
Ви можете також використовувати у зверненні посаду того, кому ви адресуєте лист: «шановний пане директор/начальник відділу/головний редактор». Не використовуйте скорочення кшталт «пан» замість «пан». Це може бути розцінено як неповагу.
6
Ніколи не ставте знаків оклику після звернення. Замість цього ставте кому: «Шановна Ганна Давидівна, ...», «Здрастуйте, Олексію, ...».
7
Наступну сходинку після звернення почніть з маленької літери.
Зверніть увагу
Не використовуйте в ділових листах наказовий спосіб. Для ділового листа краще використовувати фірмовий бланк навіть у тому випадку якщо ви висилаєте його електронною поштою.
Корисна порада
Після привітання вдалим ходом буде не переходити прямо до справи, а включити в лист якесь вступ, в якому ви висловлюєте радість з приводу співпраці з такою відомою фірмою і надію на довготривалі та взаємовигідні відносини. При цьому не використовуйте занадто розпливчастих фраз і словесних «маркерів», які зазвичай допускаються і широко вживаються в письмовій мові: «чи не так?», «Чи не так?» І т.д. Від риторичних питань взагалі краще відмовитися.