Як зробити картину з солоного тіста. Як зробити солоне тісто для виробів.

Солоне тісто традиційно використовується для ліплення маленьких простих фігурок з дітьми дошкільного віку. Однак цей матеріал можна застосовувати в більш об'ємних роботах - наприклад, в картинах, в яких можна вдало поєднувати пластичність тесту і розпис фарбами.
Вам знадобиться
  • - борошно 1 ст.;
  • - сіль 0,5 ст.;
  • - вода 3/4 склянки;
  • - фольга;
  • - фарби;
  • - кисті;
  • - лак;
  • - фанера;
  • - клей.
Інструкція
1
Замісити тісто. Змішайте один стакан борошна з половиною склянки кухонної солі. Поступово вливайте в цю суміш три чверті склянки води. Кількість рідини регулюйте так, щоб тісто вийшло крутим і не липло до рук. Розминайте його якомога ретельніше, щоб позбутися від пухирців повітря. Відкладіть його в прохолодне місце на час решти приготувань до роботи.
2
Підготуйте ескіз картини на папері в масштабі 1: 1. Вистелити на деко два-три шари харчової фольги, зверху накладіть ескіз і обведіть його ручкою, через папір видавлюючи обриси на фользі.
3
З маленьких шматочків фольги сформуйте об'ємні деталі картини, зменшивши їх розмір приблизно на 2-3 міліметра. Це допоможе заощадити витрата тіста і головне - полегшити картину.
4
Розкачайте тісто в тонкі трехмілімметровие пласти. Викладайте їх поверх шаблонів з фольги, ретельно виліплюючи форму. Дрібні деталі опрацювати стеком.
5
Місця з'єднання фрагментів тесту змочіть водою, "прімажьте" пальцями і розрівняйте поверхню мокрою м'яким пензликом.
6
Викладену картину залиште висихати два дні. Виберіть для неї місце, в якому не буває протягів і температура повітря протягом дня залишається незмінною.
7
Потім досушити виріб в духовці, розігрітій до 50 градусів. Залежно від розміру картини на це піде від півгодини до трьох годин.
8
Запечену картину розфарбуйте акриловими фарбами для пористих поверхонь, а після висихання (3-4 години) покрийте матовим акриловим лаком. Закріпіть її на фанері за допомогою клею для кераміки.
Корисна порада
Фон для картини можна заздалегідь намалювати на фанері, до якої ви будете її приклеювати. У цьому випадку з тіста виготовляють тільки опуклі частини твору. Також можна зробити задній план з тонкого шару тесту - обриси на його поверхні прокреслите зубочисткою, а після висихання заповніть фарбою.