Як зістарити фарбу. Як пофарбувати а потім зістарити предмет.

Старість теж буває красивою. Доказом тому служать інтер'єри в ретро-стилі з потемнілою від часу бронзою підсвічників і потертими комодами. Мистецтво створення таких постарених поверхонь доступно не тільки дизайнерам і декораторам. Додати предмету зайвий десяток років можна і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - фарба;
  • - кисті;
  • - тканина;
  • - наждачний папір;
  • - поролонова губка;
  • - лак для кракелюра.
Інструкція
1
В магазинах товарів для художників продаються готові фарби з ефектом старовини. Однак можна поекспериментувати і з звичайними складами.
2
Для тестування першого методу вам знадобиться бавовняна тканина білого кольору (або будь-яка кольорова, але не линяє). Налийте в лоток для фарби будь-який колір водоемульсійною фарби тонким шаром. Зімніть ганчірку в руці і злегка занурте її в фарбу . Притисніть матерію до фарбується, але не розтирайте. В результаті ви отримаєте нерівномірний шар кольору. Залиште його до повного висихання, а потім потріть всю площу дрібним наждачним папером, підсилюючи ефект облупленою від часу фарби. Готовий шар закріпіть підходящим лаком (він вибирається залежно від матеріалу, який був пофарбований).
3
Ефект старого сріблення або обсипалася позолоти можна отримати на абсолютно новій речі за допомогою акрилової фарби двох кольорів. Перший шар наноситься щільно, покриваності - для цього використовується валик. Після того, як фарба повністю висохне, на окремі ділянки поверхні наноситься золотистий або сріблястий акрил: занурте в нього поролонову губку і притисніть її 5-10 разів до аркуша паперу-чернетки. Коли слід від губки буде легким і в відбитках буде помітна фактура поролону, легкими рухами «припудріть» базовий колір.
4
На дерев'яних предметах буде вдало виглядати напівстерті біла фарба. Як правило, вона добре поєднується з контрастним синім фоном. Використовуйте для цих цілей жорстку кисть досить великого розміру з щетини. Нерівний край щетини буде додатковою перевагою. Наберіть на пензлик трохи фарби, розітріть її по чернетці. Коли інструмент стане напівсухим і ковзання буде утруднено, пройдіться пензлем по дереву, а через пару хвилин відполіруйте його сухою ганчіркою. Такі мазки будуть добре виглядати на опуклих частинах предметів, з яких фарба найшвидше стирається при їх щоденному використанні.
5
Для більш професійного додання ефекту старовини поекспериментуйте з кракелюрний лаком. При ОДНОКРОКОВИЙ кракелюр на предмет наноситься базовий колір, який згодом буде помітний в тріщинах. Після висихання цей шар необхідно покрити кракелюрний лаком і дочекатися такого ступеня його висихання, при якому пальці будуть вільно відлипати від поверхні предмета, але ще відчувати його вологість. Після цього слід шар контрастної фарби, яка розтріскається.
6
При створенні двокрокового кракле лак наноситься на вже готовий виріб і створює мережу дрібних тріщин, в які втирається пастель або кольорова пудра. Незалежно від того, який вид кракелюра ви віддасте перевагу, наносите лак в один шар, не торкаючись пензликом до вже покритому місцю. Разом з товщиною шару збільшуватиметься розмір тріщин. Коли все тріщинки висохнуть, зістарений предмет покрийте шаром фінішного лаку для закріплення ефекту.