Як дізнатися контрольну суму файлу. перевірити контрольну суму total iso.

Для підтвердження автентичності файлів, які розповсюджуються через інтернет, на багатьох сайтах поруч з посиланням на скачування публікується контрольна сума, найчастіше представляє собою MD5-хеш. Для того щоб перевірити справжність завантаженого файлу , потрібно дізнатися його контрольну суму. Зважаючи на актуальність даної задачі, функції розрахунку контрольних сум включаються в програмне забезпечення для роботи з файлами. Зокрема, обчислити контрольну суму може популярний файловий менеджер Total Commander.
Вам знадобиться
  • - програма Total Commander.
Інструкція
1
Увійдіть в каталог з файлом або файлами, контрольну суму яких необхідно дізнатися. Запустіть Total Commander. За допомогою кнопок дисків, або випадаючих списків, розташованих над панелями, переключіться на той диск, де знаходиться потрібна директорія. Шляхом послідовної зміни каталогів, знайдіть цільову директорію.
2
Виділіть файл або файли в лістингу каталогу. За допомогою клавіш управління курсором рухайте маркер списку вгору і вниз. Натискайте клавішу Insert на іменах файлів, які потрібно виділити.
3
Відобразите діалог установки параметрів обчислення контрольних сум файлів. У головному меню Total Commander клікніть на пункті «Файл», а потім по пункту «Створити SFV-файл контрольних сум (CRC) ...».
4
Встановіть параметри обчислення контрольних сум файлів. В відображення діалогу активуйте прапорець "MD5", якщо необхідно, щоб результатом обчислень ставали MD5-хеш-кодування. Алгоритм MD5 досить кріптостоек, і в даний час є стандартом де-факто, для використання у цивільних цілях і публікації в інтернеті. Встановіть перемикач «Для кожного файлу створити окремий SFV-файл», якщо потрібно, щоб кожне обчислене значення контрольної суми зберігалося в окремому файлі. У ладі «Зберегти файл (и) контрольних сум як:" вкажіть директорію і шаблон імені файлів, в які будуть міститися результати розрахунку контрольних сум.
5
Обчисліть контрольні суми виділених файлів. У попередньому відкритому діалозі натисніть кнопку "OK". Дочекайтеся закінчення процесу формування файлів контрольних сум. Якщо сумарний обсяг оброблюваних даних великий, обчислення можуть зайняти тривалий час.
6
Дізнайтеся контрольну суму файлу або файлів. Досліджуйте вміст створених файлів контрольних сум в програмі перегляду або текстовому редакторі. Якщо було створено декілька файлів з результатами, то відкрийте той, ім'я якого відповідає імені файлу, суму якого потрібно дізнатися. Для перегляду можна виділити файл в панелі і натиснути F3. Вмістом файлів контрольних сум буде набір рядків, що складаються з двох частин. Перша частина рядка, розташована до символу "*", є контрольною сумою файлу, ім'я якого записано після символу "*".
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1U2lkSE8w7w
Щоб бути впевненим у тому, що файл переданий по лінії зв'язку правильно, відправник попередньо обчислює його контрольну суму , яку повідомляє одержувачеві. Той, прийнявши файл, також обчислює його контрольну суму , а потім перевіряє, чи співпадає вона з тією, яку повідомив відправник.
Інструкція
1
Якщо зміст файлу записано у вигляді ряду рядків, у кожному з яких міститься по кілька десятків двозначних шістнадцятирічних цифр, в кожній з рядків складіть ці числа між собою. Суму, виражену також в шістнадцятковій системі числення, запишіть праворуч від рядка. Обчисліть таким чином контрольні суми всіх рядків. Потім складіть між собою і їх. Результат, який ви і в цьому випадку висловіть в шістнадцятковій системі числення, і буде контрольною сумою всього файлу.
2
У ряді випадків контрольна сума виходить занадто великий і незручною для передачі. Тоді передайте разом з файлом лише кілька молодших розрядів цієї суми (наприклад, чотири). Одержувач в цьому випадку буде повинен після розрахунку контрольної суми аналогічним чином порівняти молодші розряди результату з числом, яке вислали ви.
3
У наші дні застосовуються більш складні алгоритми обчислення контрольної суми, ніж просте додавання з наступним відділенням молодших розрядів. Здійснювати розрахунок за цим алгоритмам вручну незручно. Один з них називається CRC (Cyclic Redundancy Check). Результат розрахунку за цим алгоритмом прийнято виражати не в шістнадцятковій, а в двійковій системі числення. Для того щоб його вирахувати, скористайтеся утилітою cksum (в Linux) або CRC-Check (в DOS або Windows).
4
Поряд з CRC, в даний час широко використовуються сучасні алгоритми обчислення контрольних сум MD5 і SHA. Утиліти для їх обчислення є кроссплатформенних. Існують їхньою версією як для Linux, так і для Windows (але не для DOS). Найбільш часто серед них використовується перша. Для того, щоб з її допомогою обчислити контрольну суму за алгоритмом MD5, незалежно від того, якою операційною системою ви користуєтеся, введіть команду: md5sum імяфайла.рсш> імяфайла.md5Получітся другий файл, в який і буде записана контрольна сума. Передайте одержувачу обидва файли. Коли він їх отримає, він виконає таку команду: md5sum -c імяфайла.md5Утіліта вирахує контрольну суму першого файлу з інформацією, що зберігається в другому, а потім повідомить, чи збігаються вони.