Як створити додатковий диск.

Коли на комп'ютер перший раз встановлюється операційна система, вінчестер розбивається на кілька логічних дисків . Але бувають випадки, що до вже існуючих дискам потрібно додати ще один. Приміром, для зберігання файлів, пов'язаних з роботою. Або ж щоб всі особисті файли зібрати на одному логічному диску і поставити пароль, обмеживши тим самим доступ іншим користувачам до ваших файлів. Створити додатковий диск можна без видалення всіх розділів жорсткого диска і переустановлення операційної системи.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, програма Partirtion Magic, доступ в інтернет.
Інструкція
1
Для того щоб створити додатковий розділ жорсткого диска, вам потрібна програма Partirtion Magic. Скачайте її і встановіть на комп'ютер. Після установки програми в контекстному меню жорсткого диска з'являться нові функції. Щоб створити додатковий диск, потрібно спочатку звільнити пам'ять для цього диска. Для цього виберіть логічний розділ жорсткого диска, обсяг пам'яті якого буде зменшений, натиснувши по цьому диску правою кнопкою мишки. У виниклому меню виберіть Operations, потім - параметр Resize/Move. Ви потрапите в меню структури розділу жорсткого диска.
2
Виберіть параметр Free Space Before. Поруч з ним буде рядок значення. Встановіть в ній значення 0. Після цього виберіть розділ New Size, в якому задайте новий розмір цього диска. Розрахуйте його таким чином, щоб звільнити пам'ять для ще одного логічного розділу. Приміром, логічний диск має розмір 100 гігабайт, якщо ви встановите новий розмір 60 гігабайт, отже, 40 будуть доступні для нового диска.
3
Врахуйте - звільняти можна тільки вільний простір. При необхідності можна перекинути тимчасово файли на інший розділ. Тоді ви зможете звільнити більше простору. Інші параметри заповнювати не потрібно, вони заповняться автоматично після збереження налаштувань. Збережіть настройки. Обсяг цього диска зменшений, значить у вас є вільний дисковий простір для нового розділу.
4
В меню програми тепер є пункт Unallocated. Натисніть по ньому правою кнопкою мишки. Потім виберіть пункт Create As і пройдіть на Primary Partition. Тепер в рядку Size можна задати обсяг нового диска. У цьому рядку нічого не міняйте, залиште «За умовчанням». Програма сама визначить все вільне місце вінчестера на цей диск. Тепер збережіть налаштування і перезавантажте комп'ютер. Після перезавантаження зайдіть в «Мій комп'ютер». Тепер там є ще один диск.
Жорсткі диски, що мають великий обсяг, зручно ділити на декілька розділів, для подальшої установки на один з них операційної системи і зберігання іншою необхідних файлів. Створити додатковий розділ на жорсткому диску можна різними способами.
Інструкція
1
Створити додатковий розділ жорсткого диска можна в процесі установки операційної системи. На одному з перших етапів інсталяції програма задасть питання, на який розділ слід встановлювати операційну систему. Після цього виберіть команду "Створити розділ". При створенні розділу виберіть його обсяг (для Windows достатньо буде 20% від загального обсягу жорсткого диска), а також файлову систему, в якій він буде відформатований. Місце, що залишилося на диску можна залишити під додатковий розділ, розбивши його в процесі установки на скільки завгодно частин аналогічним чином. Після закінчення інсталяції Windows зайдіть в папку Мій комп'ютер і відформатуйте всі інші розділи в необхідних файлових системах.
2
Додатковий розділ жорсткого диска також можна створити після установки операційної системи. Для цього вам знадобиться спеціальний софт, наприклад програма Norton PartitionMagic. Встановіть програму на комп'ютер і запустіть її, для того, щоб приступити до створення додаткового раздела.В правій частині головного вікна натисніть на кнопку "Create a new partition". Потім, в наступному вікні, натисніть кнопку Next. Після цього виберіть вінчестер, на якому потрібно створити додатковий розділ і натисніть Next. Встановіть необхідний обсяг нового розділу розділу, букву майбутнього томи, а також його файлову систему. Додатковий розділ буде створений шляхом відділення вільного місця від існуючого розділу. В останньому вікні, буде відображена діаграма стану жорсткого диска до і після операції.
3
Для запуску операції по створенню додаткового розділу жорсткого диска натисніть на кнопку Apply, яка розташована в нижньому лівому куті програми. Залежно від версії додатка, створення нового розділу почнеться після перезавантаження системи, або відразу. ні в якому разі не переривайте операцію по разбиению жорсткого диска і не відключайте живлення комп'ютера. В іншому випадку ваш жорсткий диск буде іспорчен.После перезавантаження комп'ютера на жорсткому диску з'явиться новий розділ, який ви можете використовувати на свій розсуд.