Як перебити сон.

Без сну не зможе прожити жодна людина. Сон відновлює роботу всіх систем і органів і готує людину до початку трудового дня. Бувають ситуації, коли сон необхідно перебити якими доступними способами, наприклад, при тривалій поїздці за кермом, на нічних чергуваннях, після обіду на роботі і т.д. Щоб на деякий час позбутися сонливості і закінчити розпочату справу, можна використовувати деякі прийоми, що дозволяють підбадьоритися.
Вам знадобиться
  • - натуральну мелену каву;
  • - зелений чай;
  • - енергетичні напої;
  • - настойка лимонника;
  • - настойка радіоли рожевої;
  • - настойка женьшеню;
  • - лимонник;
  • - пантокрин;
  • - елеутерокок.
Інструкція
1
Самий випробуваний спосіб - це чашка натурального міцної кави. Побороти сон допоможе тільки мелену каву гарного сорту. Розчинний напій не допомагає перебити сон, бо містить у своєму складі дуже низьку дозу кофеїну, а його міцний смак обумовлений лише тим, що його сильно спалили.
2
Не менш ефективний спосіб, це зробити кілька фізичних вправ, зробити пробіжку, особливо якщо спати хочеться за кермом.
3
Можна випити келих міцного натурального зеленого чаю без добавок. Він бадьорить не менше ніж кава, а сонливість не настає набагато довше.
4
Побороти сон допоможуть спиртові настоянки лимонника, радіоли рожевої, пантокрину, золотого кореня, маралів кореня, елеутерококу. 20 крапель лимонника допоможе побороти не тільки сон, а й підвищить гостроту зору, настрій, додасть сил і бадьорості. Постійний прийом однієї з настоянок протягом 30 днів допоможе підняти працездатність, імунітет, поліпшити загальний стан.
5
Якщо є можливість, прийміть контрастний душ. Спочатку включіть воду 50 градусів, потім на кілька секунд холодну. Всі органи прийдуть в тонус, сон пройде. Якщо немає можливості прийняти душ, то вмийтеся холодною водою.
6
Щоб завжди бадьоро себе почувати і не хотіти спати в самий невідповідний момент, дотримуйтеся режиму дня, правильно харчуйтеся, робіть зарядку, ходіть 3 рази на тиждень в спортзал. Перед далекою поїздкою або перед нічним чергуванням добре виспіться, відкладіть всі справи на потім. Постійне недосипання негативно позначається на здоров'ї, незалежно від здорового способу життя, правильного харчування і бадьорять препаратів.
7
У вечірній час, як тільки стемніє, виробляється мелатонін - гормон, відповідальний за якість сну. Саме при його виробленні хочеться спати. Знизити даний гормон допомагають сигарети, каву, енергійні рухи. Тому якщо дуже потрібно побороти сон, скористайтеся даними засобами.
8
Безалкогольні енергетичні напої також допомагають впоратися з сонливістю на деякий час, тому в екстрених ситуаціях можна випити одну-дві баночки.
9
Все підбадьорливі засоби протипоказані дітям, вагітним жінкам, хворим на гіпертонію, при серцево-судинної недостатності.