Як обжати наконечники.

Для якісної роботи ліній зв'язку, а також електричної або електронної техніки необхідно, щоб дроти були правильно і надійно обтиснуті. Наконечники і обтискні інструменти бувають різного виду, але принцип обтиску кабелів і окремих проводів один і той же.
Вам знадобиться
  • кабель категорії UTP-5E екранований або неекранований, крімпер, два наконечника RJ-45, тестер для перевірки якості обтиску кабелю.
Інструкція
1
Візьміть кабель типу UTP-5E і відміряйте необхідну довжину, потім обріжте. Кабель може бути екранований і неекранований. Якщо надалі провід передбачається використовувати на вулиці, краще вибрати екранований - сигнал буде більш захищеним. Якщо кабель буде використовуватися в приміщенні, можна використовувати і неекранований варіант кабелю UTP-5E. Важливо пам'ятати, що довжина одного сегмента може бути не більше 100 м. Після відрізання потрібної довжини зняти ізоляцію і розплітати проводу з обох боків за допомогою крімпер. Для цього у нього є кругла ніша з лезом. Важливо пам'ятати, що відстань від кінця має бути 13 мм. Для зняття зовнішньої обплетення перейдіть кабель, не розтуляючи крімпер, на 360 градусів і видаліть обрізану частину.
2
Розкладіть проводки за кольорами в певному порядку. Один з найбільш універсальних розташувань проводів: білий з оранжевим, оранжевий, білий із зеленим, синій, білий з синім, зелений, білий з коричневим, коричневий. Після розміщення проводів ще раз підрівняйте кінці, якщо це необхідно і посадити їх у гніздо наконечника RJ-45. Для правильного Сідання в коннекторе є доріжки, які дозволяють окремим проводу попрямувати до свого номера контакту.
3
Вставте наконечник у відповідне гніздо крімпер. Стисніть його для обтиску решт дроти. Аналогічні дії виконайте з іншого кінця дроту. Кабель готовий. Перед використанням його варто перевірити за допомогою тестера.