Як пришити петельку.

Часто трапляється так, що ґудзики на одязі доводиться пришивати самостійно. У такому випадку необхідно вміти робити і акуратні петельки, в які втягається гудзики. Завдяки володінню таким навиком, також можна самостійно повісити штори і фіранки.
Вам знадобиться
  • - гудзик;
  • - нитка;
  • - голка;
  • - одяг;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Для початку пришити ґудзик. Адже тільки так стане зрозуміло, наскільки велику петельку потрібно зробити. Візьміть відповідну нитку - прослідкуйте, щоб вона ідеально підходила до виробу за кольором. Нитка для виготовлення петельки повинна бути досить товстою і міцною.
2
Всуньте нитку в голку, після цього зв'яжіть два кінця нитки. Робити петельку необхідно ниткою в два складання, щоб вона була міцнішою. Ретельно відміряйте місце, щоб петелька розташовувалася рівно. Візьміть голку й нитку і прошийте два стібка по ширині майбутньої петлі. Ці стібки стануть основою для косички.
3
Навколо стібків основи починайте поступово затягувати петлі, одну за одною. Для цього заводите нитку повітряної петлею і протягуйте її вгору через петлю, яка вийшла. Таким чином, у вас поступово утворюється косичка. Продовжувати сплітати косичку потрібно до самого кінця повітряної петлі.
4
Коли кіска повністю сплетена, гарненько закріпіть нитку. Для цього на згині тканини пройдіть голкою два невеликих стібка в протилежну сторону. Зафіксувавши нитку, акуратно відріжте її кінці. Петелька готова.
5
Якщо є необхідність повісити штори, фіранки або інші вироби, то можна також скористатися канцелярськими скріпками. Однак такі петельки підходять тільки для карниза, який прикриває верх штор. Інакше скріпки виглядатимуть неестетично.
6
Щоб зробити такі петельки, спочатку відміряйте рівномірний відстань від однієї петлі до іншої по всій ширині штор. Точки, куди ви будете всиляти петельки, можна призначити крейдою. Далі візьміть скріпку, розігніть її, щоб вийшло подобу англійської букви S і Протягніть одним кінцем на заздалегідь позначеному місці. Зафіксуйте нижню частину разогнутой скріпки. Верхньою частиною скріпки прикріпіть штори до карниза.