Як навчитися володіти емоціями.

В нинішнє сумбурний час залишатися незворушним і спокійним, що б не трапилося, досить важко. Зберігати самовладання і не допускати зривів в школі не вчать. А адже скількох негативних ситуацій у своєму житті люди могли б уникнути, якби вони володіли здатністю пригнічувати свої страх, агресію та інші асоціальні емоції.
Вам знадобиться
  • - Аудіокнига "Управління емоціями", І. О. Вагін, 2009.
Інструкція
1
Щоб почати мислити конструктивно, перш за все, потрібно вчитися заспокоюватися. Подумайте, чи буде так хвилювати ця проблема вас через місяць, рік або п'ять років. Як тільки відчуєте, що накочує хвиля агресії і злості спадає, знайте, що ви на вірному шляху до приборкання емоцій. До того ж наступного дня погляд на ситуацію зміниться, вона не здаватиметься безвихідною.
2
Стримати прорив емоцій допоможуть кілька нехитрих маніпуляцій. Щоб уникнути бажання висловити кому-небудь в обличчя щось неприємне, порахуйте подумки до десяти. Проконтролюйте в цей момент дихання - воно має залишатися рівним і спокійним. Поки ви мовчите, градус напруженості спаде, і конфлікт не отримає розвитку. При нестриманих поведінці на виниклу проблему може наложиться ще й особиста неприязнь. А це вже сигнал про те, що ви вийшли за рамки обговорюваної теми і перебуваєте на невірному шляху.
3
Пробуйте розглянути причину, яка викликає бурю негативних емоцій, з різних сторін. У сформованому положенні справ постарайтеся знайти плюси, адже частіше життєвий досвід складається з пережитих стресів, а не з щасливих моментів.
4
При сварках зосереджуйтеся не так на особистості опонента, а на виниклої спірної ситуації. Якщо невдоволення в вас тільки зростає, висловіть його, але не виходьте за рамки пристойності. Краще відкладіть розмову на потім, коли ви будете готові продовжити його, перебуваючи в більш мирному настрої.
5
Уже після того, як з вами трапилася стресова ситуація, важливо повністю розслабитися. Зверніть увагу: в момент роздратування м'язи тіла напружуються і залишаються в такому стані ще через якийсь час, навіть якщо конфлікт залишився в минулому. Щоб розслабитися, напружте м'язи всього тіла на три секунди, подумки уявляючи, як берете вантаж і звалюєте собі на плечі, потім розслабтеся, начебто скидаєте його. Всі дії здійснюйте плавно.