Як оновити замшеві чоботи.

Замша - це дуже примхливий матеріал, тому за виробами з неї потрібен особливий догляд. Взуття із замші, як правило, повинна чиститися після кожного походу на вулицю, але не завжди це вдається. Красиві чоботи з часом тьмяніють і втрачають свій первинний вигляд. Як же оновити замшеві чоботи?
Інструкція
1
Якщо чоботи довго лежали у вас на полиці, то для початку слід почистити їх від пилу. Для цього ви можете скористатися спеціальною щіточкою для замші, яка з одного боку має синтетичну щетину, а з іншого - зиґзаґоподібні гумові пальчики. Від пилу слід чистити саме синтетичної пухнастою щіточкою, а гумовою відновлювати заслін місця. Так само швидко почистити чоботи можна за допомогою звичайного пилососа і насадки для чистки килимів.
2
Щоб освіжити колір і очистити в'їдаються плями можна використовувати безліч підручних засобів. Наприклад, візьміть манну крупу і м'яку ганчірочку, насипте трохи крупи на замшу і протріть кілька разів це місце тканиною. Обсипається манка зазвичай має брудний колір. Так само забарвлення чобіт можна оновити за допомогою нашатирного спирту або молока. Для цього просто намочіть серветку і протріть їй чоботи.
3
Буває так, що ворсинки замші з часом злипаються, тому необхідно їх розпушити. Для цього візьміть щіточку з гумовими пальчиками і почистіть їй чоботи, для кращого ефекту перед чищенням протріть залисніли місце розчином молока і соди. Так само можете скористатися самої дрібною шліфувальною шкуркою або спеціальною щіткою з металевою щетиною, однак будьте уважні, якщо замша поганої якості ви можете її пошкодити. Якщо це не допомогло, закип'ятіть трохи води і потримайте чоботи над парою. Після такої обробки замша буде волога, дайте їй повністю висохнути і тільки потім продовжуйте.
4
Для догляду за замшевими чобітьми вам потрібно придбати два необхідних засоби: фарба-аерозоль для замші і водовідштовхувальний спрей. Після того, як ви почистили і розпушили замшевий матеріал, візьміть водовідштовхувальний спрей, нанесіть на всю поверхню і дайте висохнути, так слід повторити три рази. У закінченні візьміть фарбу-аерозоль і розпорошите поверх нанесеного спрею.