Як здати аналіз на мокроту. Як здати мокротиння якщо не отхаркивается.

Аналіз мокротиння - це її лабораторне дослідження, яке дозволяє встановити характер захворювання органів дихальної системи (бронхів, легенів), виявити причини, а також призначити відповідне лікування.
Інструкція
1
Дослідження мокротиння в лабораторії дає можливість визначити наявність патогенних мікроорганізмів, що викликають те чи інше захворювання, клітини злоякісних утворень, домішки (гній, кров), характерні для різних хвороб, а також визначити стійкість бактерій до антибіотичних препаратів.
2
У здорової людини мокрота не виділяється. Вона являє собою патологічні виділення з дихальних шляхів при кашлі, що свідчать про наявність якого-небудь захворювання. Аналіз мокротиння призначають пацієнтам, страждаючим тривалим кашлем, бронхітом, пневмонією, туберкульозом, абсцесом легкого та іншими патологіями.
3
До аналізу мокротиння необхідно підготуватися. Вона краще виділяється, якщо напередодні збору приймати відхаркувальні засоби і пити багато теплої рідини. Якщо мокротиння не відходить, необхідно кілька разів глибоко вдихнути і видихнути. Можна також зробити інгаляцію над розчином соди.
4
Перед збором мокротиння потрібно почистити зуби і прополоскати рот кип'яченою водою. Краще проводити дану процедуру вранці, оскільки за ніч мокрота накопичується і легко відходить. Для загального аналізу мокротиння підійде чиста суха баночка з кришкою. Для бактеріологічного аналізу буде потрібно стерильна ємність, яку видають в лабораторії.
5
Для того щоб провести дослідження, буде потрібно не менше 3-5 мл мокротиння. Її слід збирати до їжі і необхідно доставити в лабораторію протягом 2-х годин після збору. До моменту відправки мокротиння на дослідження, її потрібно зберігати в холодильнику.
6
При неускладненому кашлі, а також не важких формах бронхіту, бронхіальної астми мокрота безбарвна. Мокрота жовтого і зеленого кольору свідчить про наявність в ній гною, а при крупозної пневмонії вона іржаво-коричнева. При аналізі мокротиння досліджуються не тільки її хімічні і фізичні властивості, але бактеріологічні особливості, а також чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.
Зверніть увагу
Що показує аналіз мокротиння? Лабораторне дослідження мокротиння дозволяє виявити хвороботворні мікроорганізми (у тому числі мікобактерію туберкульозу), клітини злоякісних пухлин, домішки (кров, гній тощо) характерні для певних хвороб, а також визначити чутливість бактеріальної флори до антибіотиків.
Корисна порада
Аналіз мокротиння дає лікареві інформацію про стадію, характер і локалізації процесу в легенях, дозволяє провести диференціальну діагностику серед різноманітних захворювань дихальних шляхів. В деяких випадках аналіз мокротиння призначається для пошуку ракових клітин (цитологічний аналіз мокротиння) або бактерій туберкульозу (аналіз мокротиння на ВК).