Як випустити свою першу книгу.

Сьогодні бути письменником модно і престижно. Можна сидіти в улюбленому кріслі, писати невеликі (або великі) твори і отримувати за це хороші гроші. Ніякого фіксованого робочого дня, безпосереднього начальника - краса! Але написати перше оповідання - це ще не означає стати популярним письменником. Наступним етапом стане видання книги.
Вам знадобиться
  • написана книга, комп'ютер, доступ в інтернет.
Інструкція
1
Знайдіть видавництво для друку книгу за його рахунок. Спочатку потрібно знайти видавництво, яке захоче випустити вашу книгу. Контакти та умови їх співробітництва з новими авторами легко можна знайти в Інтернеті. Необов'язково розглядати великі видавництва. Краще навіть, навпаки, вибрати організацію менш відому. Популярні компанії, як правило, менш зацікавлені у співпраці з новими талантами - у них і постійних клієнтів вистачає.
2
Надішліть рукопис за вказаною адресою. Краще відправити рукопис відразу в кілька видавництв. У середньому книга може розглядатися 3 місяці (іноді й півроку). При цьому обов'язково періодично дзвонити і запитувати про рішення редактора.
3
Підпишіть договір з видавництвом. У договорі в обов'язковому порядку прописується гонорар автора. Як правило, він становить певний відсоток від вартості кожної книги. Відповідно, загальна сума виплат безпосередньо залежить від тиражу. Тираж визначає видавництво, але в разі появи попиту він може бути збільшений.
4
Надрукуйте книгу за свій рахунок. У цьому випадку все простіше - потрібно знайти видавництво, яке за оптимальними цінами зможе надрукувати потрібний тираж. До речі, за певний відсоток такі організації готові допомогти починаючому автору і в поширенні книг.
5
Додайте книгу на відповідних Інтернет-порталах. Сьогодні в мережі поширені електронні бібліотеки, де розміщуються самі різні твори у відкритому доступі. Це не спосіб отримання вигоди, але метод досягнення популярності. Якщо ваша книга сподобається людям, то обов'язково знайдеться видавництво, яке захоче її надрукувати, а ви в свою чергу отримаєте належний гонорар.
6
Зверніться до літературному агенту. Ця професія в нашій країні на даний момент не є поширеною. Однак саме літературний агент за певну плату (фіксовану або відсоток) допоможе знайти видавництво, яке захоче випустити вашу книгу.
Для кожного учасника вихід з друку його твори - знаменна подія. І, звичайно, завжди хочеться, щоб книгу помітили і прочитали якомога більшу кількість людей. На жаль, для того, щоб ваш твір знайшло своїх шанувальників, однією лише публікації недостатньо. Однак видавництва сьогодні далеко не завжди беруть на себе організацію рекламної кампанії. В цьому випадку завдання просування книги в чому лягає на плечі автора.
Інструкція
1
Якщо ви початківець автор, то ще до виходу вашої першої книги з друкарні, обов'язково поцікавтеся у свого редактора, які дії видавництво має намір вживати для просування вашого твору. Як правило, якщо ви не належите до категорії маститих письменників, ніякої особливої рекламної кампанії проводитися не буде. Тому вам самому доведеться подбати, щоб читацьке спільнота дізналася про вашу книгу.
2
Перш за все, постарайтеся оповістити про свій дебют якомога ширшу аудиторію. Добрими інструментами для цього можуть стати преса та інтернет. Обов'язково заведіть власний блог (мережевий щоденник) і регулярно публікуйте там інформацію про вашу творчій роботі. У тому ж щоденнику час від часу викладайте невеликі фрагменти з вашої книги. Це завжди привертає увагу читачів і викликає їх інтерес.
3
Також, якщо у вас ще немає акаунтів в соціальних мережах, таких як Вконтакте і FaceBook, зареєструйте їх. Потім знайдіть профільні групи для письменників і вступите в них. Не ігноруйте спеціалізовані літературні та письменницькі форуми. Приміром, форум видавництва «Ексмо» (http://forum.eksmo.ru/).
4
Постарайтеся завести контакти з вже відбулися письменниками і отримати їх відгук на підготовлювану або вже вийшла книгу . Чим більше згадок про вас буде в мережі, тим краще для вашої публікації.
5
Крім поширення інформації в інтернеті, обов'язково постарайтеся домогтися згадки про себе і своїй книзі в паперовій пресі. Якщо вам запропонували дати інтерв'ю, ніколи не відмовляйтеся, навіть якщо мова йде про маловідомий виданні. Однак перед тим як зустрічатися з журналістами, обов'язково досконально продумайте свій образ. Пам'ятайте, що кожне ваше поява на публіці, кожне висловлювання буде працювати або на ваш імідж, або проти нього.
6
Постарайтеся домовитися у видавництві, щоб вам допомогли організувати зустріч з читачами або автографсесії. Таким чином ви не тільки привернете додаткову увагу до своєї книги, але й зможете оцінити вашу потенційну цільову аудиторію, поспілкуватися з читачами особисто.
7
Якщо ви маєте в своєму розпорядженні певної фінансової свободою, найміть професійного PR-агента або зверніться в спеціалізоване агентство. У той же час не перекладайте всю відповідальність за успішне просування вашої книги на професійного піарника. Обов'язково з'ясовуйте у нього, в яких ЗМІ і як часто він зможе добитися публікації про вас. Проконсультуйтеся з вашим PR-агентом щодо вашого іміджу, подумайте разом з ним, як його можна зробити більш привабливим.
8
Рекламуючи свою книгу , не намагайтеся домагатися тільки позитивних відгуків, не вступайте в публічні конфлікти з колегами або читачами. Ваше завдання - здобути популярність, а не скандальність. У будь-якому спілкуванні завжди намагайтеся дотримуватися коректності і гідність.