Як змінити формат vob.

Файл VOB - це контейнер з даними в форматі MPEG-2, призначений для прямого запису на DVD. Деякі плеєри відчувають труднощі при роботі з цими файлами, інакше кажучи, просто їх не бачать. Допомогти в цій ситуації може програма-конвертер. Одним з відомих конвертерів є Canopus ProCoder.
Вам знадобиться
  • конвертер Canopus ProCoder
  • файл з розширенням vob
Інструкція
1
Відкрийте відео файл в конвертері CanopusProCoder. Скористайтеся для цього кнопкою Add («Додати») в лівій верхній частині вікна програми. У вікні провідника виберіть потрібний файл або файли і натисніть на кнопку «Відкрити». Для того, щоб завантажити в конвертер відразу декілька файлів, клацніть по ним лівою кнопкою миші при затиснутою клавіші Ctrl.
2
Клацніть по вкладці Target («Мета»). Знову натисніть кнопку Add. З'явиться список доступних форматів. Клацніть лівою кнопкою миші по пункту System. У правому вікні з'явиться список, в якому виберіть AVI Target або DivX Target. Обидва варіанти дадуть на виході файл AVI. Клацніть по кнопці OK.
3
У правому вікні вкладки Target налаштуйте параметри конвертації. Для цього клацніть по кнопці праворуч від пункту Path («Шлях») і вкажіть місце на жорсткому диску, куди буде зберігатися підсумковий файл. За замовчуванням програма намагається зберегти його на диск С, що може не збігатися з бажанням користувача і наявністю вільного місця на цьому діске.Вибрав AVI Target, в поле Video Encoder виберіть кодек із списку. Якщо ви вибрали DivX Target, в поле Profiles виберіть із списку Home theatre (PAL) або Portable PAL. Останній варіант дасть файл меншого розміру, як в мегабайтах, так і в пікселях.Проверьте значення в полях Width («Ширина»), Height («Висота»), Frame Rate («Частота кадрів») і Aspect Ratio («Співвідношення сторін» ). Якщо ви не збираєтеся міняти лінійні розміри відео, ці значення повинні збігатися з аналогічними значеннями вихідного файлу, які можна подивитися, клацнувши по вкладці Source.
4
Натисніть на вкладку Convert («Конвертувати»). У вікні, поставте галочку в чекбоксі Preview («Прев'ю»). Це дозволить вам відслідковувати процес обробки відео. Натисніть на кнопку Convert («Конвертувати»), розташовану під вікном плеєра. Дочекайтеся закінчення роботи конвертера.
Корисна порада
Якщо ви завантажили на обробку кілька великих файлів, можете виставити в налаштуваннях виключення комп'ютера після закінчення конвертації. Для цього клацніть по пункту Options головного меню і виберіть пункт Application Settings. У вікні, приберіть галочку в чекбоксі Show "Save Project" Dialogue on exit. Натисніть кнопки Apply і OK. У вкладці Convert поставте галочку в чекбоксі Shutdown PC when finished.Еслі проблема полягає тільки в тому, що плеєр не сприймає файли VOB, можна спробувати трошки схитрувати. Зробіть резервну копію файлу VOB і поміняйте розширення .vob на .mpg. Цілком можливо, що плеєр, що не помічав перш файлу VOB, не матиме нічого проти того, щоб відкрити той же самий файл, але з розширенням MPG.