Як навчитися зварювати метал. Як зварювати тонкий метал.

Для того щоб навчитися варити, найкраще використовувати електрод діаметром 2,5 - 3 міліметрів. Саме він вважається найзручнішим в дачних умовах. Більш тонкі електроди використовую для зварювання тонкого металу . Якщо є можливість, то вчитися варити найкраще зварювальним напівавтоматом з газовим обдувом місця зварювання.
Інструкція
1
Не потрібно відразу прагнути зварити що-небудь потрібне. Ви можете зіпсувати заготовку. Для початку потрібно потренуватися на шматку непотрібного металу. Заздалегідь підготуйте і поставте поруч відро з водою. Врахуйте, варити на дерев'яному верстаті можна. У радіусі одного метра не повинно знаходитися нічого пального. Навіть прості залишки використаного електрода можуть що-небудь запалити.
2
Зажим заземлення повинен бути надійно прикріплений до деталі. В тримач електродів необхідно заправити електрод. Проведіть установку струму на зварювальному апараті. Він повинен відповідати діаметру електрода. Вчитися варити найкраще на абсолютно нових електродах. Тільки тоді ви можете зрозуміти суть процесу. Справа в тому, що старі електроди в більшості випадків нестабільні і можуть назавжди відбити охоту вчитися зварюванні.
3
Далі переходимо до запалювання дуги. Потрібно уявити, що електрод це олівець. Його необхідно встановити під кутом приблизно 60-70 градусів по відношенню до заготівлі. Потім потрібно проводити електродом по заготівлі зі швидкістю 5-10 см/сек. Повинні з'являтися іскри. Тепер потрібно електродом доторкнутися до заготівлі і тут же підняти його так, щоб зазор був близько 3-5 міліметрів. Дуга повинна запалитися і постійно горіти. Необхідно намагатися підтримувати даний зазор по мірі вигоряння електрода. Намагайтеся одночасно переміщати його по горизонталі. Якщо відбувається прилипання електрода, то його потрібно качнути в сторону. Також можна спробувати відірвати і знову запалити дугу. Якщо відсутній дуга довжиною 2-3 міліметра, то це говорить про слабку силі струму. Його потрібно збільшити. Постарайтеся домогтися отримання стійкої дуги при відстані 3-5 міліметрів між кінцем електрода і деталлю.
4
Після того, як ви навчилися запалювати і підтримувати дугу, необхідно пробувати наплавляти валик. Для цього необхідно запалити дугу і почати плавно переміщати електрод по горизонталі. При цьому потрібно здійснювати коливальні рухи з амплітудою 2-3 міліметра. Розплавлений метал потрібно як би «підгортати» до кратера дуги. У підсумку повинен утворитися красивий шов з маленькими хвилями наплавленого металу.