Як зробити портал.

Умовно сайти можна розділити на три види: міні-сайт, звичайний сайт і портал. Міні-сайт є в основному односторінковим і служить візитівкою компанії або просто пропонує якісь послуги. Сайт звичайний складається з декількох сторінок і служить опорою для яких небудь цілей, наприклад, є сайтом компанії, на якому відображається асортимент товарів і послуг. Але якщо у користувача плани створити щось велике, довготривале і яке приносить дохід, то тут вже необхідно створення порталу - багатосторінкового гіганта. Для створення такого порталу ми використовуватимемо CMS "Joomla".
Вам знадобиться
  • сервер Denwer
  • CMS "Joomla"
Інструкція
1
Приступимо до створення порталу на системі управління контентом «Джумла». В першу чергу необхідно поставити на своєму комп'ютері сервер, для подальшої роботи та тестування порталу. Для цих цілей добре підходить Денвер - набір дистрибутивів (Apache, PHP, MySQL, Perl і т.д.) і оболонка для розробки сайтів на «домашній» (локальній) Windows-машині без виходу в Інтернет. Встановлюємо Денвер. Процес установки досить простий тому немає потреби опісивать.Нажімаем по ярлику "Run" і заходимо на адресу http://localhost/denwer/. Повинна з'явитися сторінка з написом «Ура, Запрацювало». Прокручуємо вниз до напису «Перевірка MySQL і phpmyadmin», натискаємо по ній і створюємо нову базу даних. У рядку «створити нову БД» вводимо назву, встановлюємо кодування cp1251_general_CS і тиснемо створити. Далі відкриваємо папку, яку створили при установці Денвера, за замовчуванням WebServer, вибираємо папку home, створюємо папку з ім'ям вашого сайту, наприклад sait.ru, заходимо всередину цієї папки і створюємо ще одну папку «WWW».
2
У рядку «створити нову БД» вводимо назву, встановлюємо кодування cp1251_general_CS і тиснемо створити. Далі відкриваємо папку, яку створили при установці Денвера, за замовчуванням WebServer, вибираємо папку home, створюємо папку з ім'ям вашого сайту, наприклад sait.ru, заходимо всередину цієї папки і створюємо ще одну папку «WWW».
3
Відкриваємо папку з CMS "Joomla" і копіюємо в папку www всі файли джумли, будьте уважно не саму папку «Joomla», а саме її внутрішні файли і папки. Відкриваємо браузер і вводимо в адресному рядку назва вашого сайту. Завантажується установка CMS «Joomla». Виконуємо запропоновані кроки. Вибираємо мову, початкова перевірка (все повинно бути виділено зеленим кольором), приймаємо ліцензію. Створюємо конфігурацію бази даних. Тип бази даних MySQL, назва хоста-localhost, ім'я користувача «root», поле пароль залишаємо порожнім, і вводимо ім'я бази даних, яку ми створили. Конфігурація фтп пропускається. Наступним кроком вводимо назву сайту, e-mail і пароль адміністратора, тиснемо далі. Завершуємо установку, видаляємо папку «INSTALLATION».
4
Портал готовий, для входу в адміністраторську панель потрібно набрати в адресному рядку http://ім'я _вашего_сайта/administrator. Логіном є слово admin. Пароль ми вказували на шостому кроці створення сайту.
5
Встановлюємо шаблон через менеджер шаблонів, викачуємо різні модулі, плагіни та інші мамботи для управління сайтом. Налаштовуємо дизайн, наповнюємо контентом, викладаємо на хостинг і портал остаточно готовий. CMS «Joomla» прекрасно підходить для створення великих сайтів, легка в управлінні через адміністраторську панель, має багато розширень і не обов'язкові глибокі знання мов програмування.
Зверніть увагу
Можуть бути проблеми при різних версіях Денвера, тому при їх виникненні пробуйте поміняти версію. Не забудьте встановити кодування cp1251_general_CS інакше будуть проблеми з відображенням російської мови.
Корисна порада
Читайте більше літератури про Джумлі, шукайте плагіни і моди, які суттєво спростять управління вашим порталом. Освойте HTML, CSS і PHP. Встановлюйте нові шаблони, які можна завантажити в мережі інтернет, вони забезпечать вам неповторний дизайн. після завершення тестування на Денвері обов'язково придбайте хостинг майданчик для вашого порталу.