Як проростити кедр.

Для численних любителів хвойних рослин в кедрової сосні головне - це її велична краса і здатність легко переносити російську морозну зиму. Ось чому кедрова сосна є на нашій ділянці бажаною гостею. Любителям поласувати кедровими горішками важливо пам'ятати, що плодоносити дерево починає лише після 40 років життя.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили посадити у себе в саду кедр саме через його горішків, краще звернути увагу на кедрові стланики. Вони такі ж красиві, але набагато швидше ростуть і плодоносять вже на 10-й рік життя.
2
Придбайте кедрові горіхи. Краще їх зібрати самостійно, але якщо немає такої можливості, можна купити і на ринку. Зверніть увагу, щоб вони були свіжі, не сухі.
3
Замочите насіння в слабкому розчині марганцівки. Вимочуйте протягом трьох днів, щодня міняючи воду. Воду для замочування кедрових горіхів краще беріть дощову або талу, в гіршому випадку - водопровідну відстояну. Температура води повинна бути кімнатної.
4
Візьміть будь-яку відповідну тару - це може бути жерстяна банка з-під кави або велику склянку з-під йогурту. Обов'язково виконайте в днище отвори. На гірший випадок зійде і звичайний целофановий пакет.
5
Промийте звичайний природний пісок, змішайте його з горішками. Щільно утрамбуйте в підготовлену тару.
6
Поставте тару з піском в холодильник, у відділення для овочів-фруктів. У холодильнику суміш повинна міститися місяці три. Кожні два тижні діставайте пісок, зволожуйте і рихлите.
7
Після закінчення терміну промийте насіння. До того часу третина з них вже мають «проклюнуться». Переберіть насіння, зіпсовані видаліть.
8
Пророслі насіння посадите в грунт або в звичайний квітковий горщик. Не перестарайтеся з поливом, а то ваші паростки можуть згнити.
9
Якщо висаджуєте насіння відразу на ділянку, пам'ятайте, що в затінених місцях вони будуть погано рости. Зростаючим кедра потрібне сонце.
10
Не думайте, що сибірські кедри ростуть тільки в Сибіру. Вони чудово приживаються в усіх регіонах нашої країни.
Корисна порада
З кедрових горіхів виходять рослинні вершки 79% жирності, які в 3 рази питательнее коров'ячих вершків. За допомогою кедрових горіхів можна попередити туберкульоз.