Як вирощувати гриби шиїтаке.

В Стародавньому Китаї вважалося, що шиїтаке підсилюють життєву енергію. Сучасні вчені досліджують їх протипухлинні властивості і насиченість вітамінами. Перевірити цілющу дію грибів і оцінити їх незвичайний смак можна не тільки в найкращих ресторанах, але й у себе вдома, виростивши шиїтаке на дачі або в міській квартирі.
Вам знадобиться
  • - гілки чагарника;
  • - таз/каструля;
  • - вода;
  • - поліетиленові пакети;
  • - синтепон;
  • - мотузка;
  • - міцелій шиїтаке.
Інструкція
1
Підготуйте субстрат, в якому будуть рости гриби. Для цього зріжте 1 кг свіжих гілок будь-якого чагарника. Подрібніть їх до стану тріски і занурте на 5 хвилин в воду. Коли суміш просочиться рідиною, злийте воду, накривши таз з трісками марлею, потім складете субстрат в марлю і відіжміть.
2
Складіть підготовлену "грунт" в пакети з міцного поліетилену. Скачайте з смужки синтепону висотою 5 см рулон такого ж діаметру і перев'яжіть його нитками. Він використовуватиметься як пробки. Зауважте мотузкою пакет з субстратом, вставивши в його горловину синтепонові пробку.
3
Щоб в сприятливих умовах тепла і вологості в мішку не утворилася цвіль, його вміст необхідно пастеризувати. Ця операція проводиться в два етапи. Помістіть закритий пакет в каструлю з киплячою водою так, щоб вона не залилася всередину, і тримайте на сильному вогні (температура не нижче 100 градусів) дві години. Після цього блок вийміть і залиште в темному місці на добу. Через 24 години повторіть процедуру кип'ятіння.
4
Міцелій грибів розімніть чистими руками і насипте в остиглий після пастеризації субстрат (приблизно 25-30 грамів міцелію на кілограм сухих гілок).
5
Протягом двох-трьох місяців засаджена грунт, залишена в темному місці при кімнатній температурі, покриється білим або коричневим нальотом - це ознака того, що гриб готовий до плодоношення.
6
Промийте блок субстрату під проточною холодною водою і винесіть в затінений куточок саду, який стане ідеальним місцем для вирощування шиітаке. За умови щоденного поливу ви зможете зібрати 5-6 урожаїв з кожного блоку.
7
В умовах домашнього розведення промитий субстрат помістіть в пакет з відрізаними куточками і замість поливу кожен день обприскуйте з пульверизатора.
Корисна порада
Як субстрат можна використовувати березову стружку, лушпиння соняшнику і колоди дуба.