Як намалювати келих.

Келихи , фужери і чарки із завидною регулярністю з'являються на натюрмортах, а тому сприймаються досить буденно: форма предмета проста, а сам він часто виконує роль «масовки». Однак робота над таким об'єктом вимагає майстерності - скло вважається одним із самих примхливих матеріалів для зображення. Початківцям художникам буде корисно потренуватися у малюванні келиха, зробивши його єдиним героєм картини.
Вам знадобиться
  • - папір для пастелі;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - акрилові фарби;
  • - пензлика;
  • - склянка для води;
  • - палітра.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу для пастелі чорного кольору. Досить буде формату А5. Для начерку підберіть простий олівець Т або 2Т.
2
Розташуйте папір вертикально. Проведіть вертикальну лінію від верхнього до нижнього краю сторінки. Луч, що розділяє площину навпіл, - це центральна вісь для побудови об'єкта.
3
Зробіть на осі перпендикулярні зарубки, які будуть позначати три основних частини келиха: конусоподібну опору, ніжку і саму ємність.
4
За допомогою методу візування уточніть всі пропорції. Візьміть за одиницю виміру висоту нижньої конусоподібної частини ніжки. Порахуйте, скільки разів це відстань укладається в кожній частині келиха: від верхньої межі келиха до рівня рідини поміститься майже дві одиниці (одна і три чверті), далі до місця з'єднання з ніжкою - дві і одна третина, в ніжці - дві і дві третіх. Всі зарубки зробіть довше: вони стануть допоміжними горизонтальними осями.
5
На кожній з горизонтальних ліній побудуйте еліпси, складові форму келиха. Слідкуйте за тим, щоб права і ліва частини кожного з еліпсів були рівними щодо вертикальної осі і закруглятися плавно, не «сплющуючись».
6
Плавними лініями з'єднайте бічні частини еліпсів, повторюючи обриси келиха. Зітріть всі допоміжні лінії, залишивши тільки контури предмета.
7
Для реалістичного зображення відблисків скла підійдуть акрилові фарби: вони досить покриваність, щоб передати насиченість вина в келиху, а при розчиненні водою стануть напівпрозорими, як скло.
8
Починайте заливку з найсвітліших ділянок, поступово набираючи насиченість кольору. Змішайте синю, червону і білу фарбу до отримання світло-бузкового кольору, розбавте його водою і нанесіть на бічні частини конуса, на який спирається ніжка келиха. На ділянках праворуч і ліворуч від червоного відблиску размойте бузковий так, щоб через нього просвічував чорний колір паперу.
9
розбілені червоним замалюйте місця з'єднання основної частини келиха з ніжкою і прокреслите тонку лінію на поверхні вина. Сильно розбавивши цей же колір, зробіть два великих мазка на правій і лівій частинах келиха ближче до його верхньої межі.
10
Темно-бордовим намалюйте основний обсяг вина в келиху, дозволяючи кольором фону просвічувати через фарбу. Густими білилами нанесіть три відблиску на келиху і прозорий відблиск у формі півкола в центрі малюнка.
11
Занурте в білила тонку синтетичну пензлик і пройдіться нею по контурах келиха там, де вони відсвічують через падаючого світла.