Як намалювати ховраха.

Для малювання ховраха вам знадобиться відразу кілька матеріалів. Передати переходи кольору на його шкірці допоможе акварель, а фактуру вовни підкреслять штрихи олівця і туші. Таке поєднання дозволить створити реалістичний образ звірка на папері.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - акварель;
  • - акварельні олівці;
  • - туш;
  • - кисті;
  • - палітра.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу для акварелі формату А3, розташуйте його горизонтально. Зробіть начерк олівцем, приблизно позначивши місце розташування об'єкта та пропорційне співвідношення його частин.
2
Побудуйте "каркас" малюнка, розглянувши об'єкт як сукупність геометричних фігур. Його голова представляє собою піраміду, вершина якої спрямована на глядача. Передні лапки в перебільшеному вигляді уявіть як циліндри, тулуб на передньому плані має кулясту форму, а бічна частина являє собою витягнутий еліпс. Таке схематизированное зображення допоможе вам правильно позначити розташування об'єкта в просторі і зрозуміти, як будується обсяг.
3
Місця з'єднання лапок і тулуба передайте плавної зігнутою лінією, уточніть форму частин тіла, наближаючи строгі геометричні контури до реальних контурах ховраха. Коли побудова буде закінчено, зітріть зайві допоміжні лінії, а ті, що залишаться видимими, освітлити Клячка, щоб вони не були помітні під фарбою.
4
Починайте працювати з кольором. Широкими акварельним плямами позначте ділянки теплих і холодних відтінків: змішайте охру і трохи синього, щоб залити голову, груди і лапки тварини, які знаходяться в тіні. Світле охрово пляма размойте на освітленому боці ховраха, а на спинку додайте теплого темно-коричневого.
5
Наносите дрібніші мазки, щоб уточнити форму і колір малюнка. Додайте теплого цегляного на тулуб біля лівої лапи, на мордочку над носом і біля очей. Затемните тіні на грудях, з боків мордочки і на верхній частині спини.
6
Візьміть гостро заточені акварельні олівці, щоб чіткими штрихами передати фактуру шерсті. Додайте лінії між очима, біля лап на грудях і на спинці. Використовуйте олівці на тон темніше, ніж акварель на ділянці, який ви закрашуєте. У найбільш освітлених зонах злегка размойте олівець змоченою у чистій воді пензликом. Вуса ховраха намалюйте чіткими дуже тонкими лініями чорної туші, її ж капніть на зону очей, размойте і додайте два акварельних відблиску - синій зверху і темно-коричневий знизу.
7
За таким же принципом працюйте над фоном. Задню його частину створіть за допомогою великих плям акварелі, а траву на передньому плані поверх фарби прорисуйте олівцями.