Як влаштуватися в газету.

Робота в газеті підходить як вільним фрілансерам, так і тим, хто шукає постійне місце працевлаштування. Щоб влаштуватися в редакцію газети або журналу, необхідно не тільки вміння писати, але також активність і пробивний характер, щоб стукати в усі двері, поки одну з них не відкриють.
Інструкція
1
Отримайте освіту журналіста. Дана професія вимагає міцних знань з граматики російської мови, вміння писати в різних форматах і слідувати канонам різних жанрів. Крім того, хороший журналіст повинен володіти широким кругозором, який якраз і формує вищу освіту. Втім, профільну освіту в журналістиці - це не тільки можливість освоїти базові навички, але і обзавестися потрібними зв'язками. Курси на журналістських факультетах найчастіше читають досвідчені редактори, які відзначають талановитих молодих авторів.
2
Почніть шукати роботу ще під час навчання. Багато газети та журнали з задоволенням беруть на роботу практикантів. Таким чином, ви зможете продемонструвати свої кращі якості роботодавцю і одночасно отримати незамінні практичні навички. Тим, хто добре проявив себе під час практики, нерідко пропонують залишитися в штаті. У кожному разі, у вас з'являться публікації і своє портфоліо статтею, що на ринку праці цінується вище, ніж червоний диплом.
3
Шукайте роботу напряму. Журналістика відноситься до розряду творчих професій, де наявність диплома зовсім не є обов'язковою умовою прийому на роботу. Складіть список тем, на які ви готові писати. Обміркуйте, які журнали і газети вам подобаються, близькі по духу і спрямованості. Після чого дійте: прийдіть до видавництва, попросіть уедіенціі з головним редактором або редактором того відділу, який вам підходить. Особисте спілкування переважно телефонної розмови або інтернет-листуванні. Ви можете принести готову статтю, яка відповідає формату видання. Її не обов'язково приймуть у друк, зате редактор зможе познайомитися з вашим стилем письма.
4
Наявність навіть скромного портфоліо збільшить ваші шанси влаштуватися у видавництво, тому носите і пропонуйте свої статті різним видавництвам. Запропонуйте своє перо тим, хто надалі допоможе просунути готову статтю до друку. Наприклад, зателефонуйте в театр і запропонуйте написати рецензію на спектакль. Домовтеся взяти інтерв'ю, приурочене до ювілею вашого старого університетського викладача. Кафедра чи театральні менеджери напевно співпрацюють з певними видавництвами і допоможуть опублікувати статтю.
Корисна порада
Звертайтеся в щоденні газети. Щомісячникам потрібно менше матеріалу, з ним, як правило, цілком справляються штатні співробітники.