Як відкрити розширення odt. розширення ОДТ.

Поряд з широко поширеним .doc існує безліч інших форматів, які є стандартом для інших текстових процесорів, крім Word. Хоча текстовий редактор від Microsoft підтримує більшість таких файлів, вони є альтернативними, і з їх відкриттям можуть виникнути проблеми. Одним з широко поширених форматів є .odt.
Вам знадобиться
  • - плагін ODF для Microsoft Office;
  • - додаток OpenOffice.org Writer або LibreOffice Writer
Інструкція
1
Формат odt розшифровується як Open Document Text і є стандартом для текстового процесора OpenOffice.org Writer. Основною перевагою цього формату є його відкритість. Він, подібно .docx, заснований на XML, однак є загальнодоступним і використовуваним без будь-яких обмежень, чого не скажеш про .doc.
2
Щоб відкрити файл через середу Microsoft Office потрібно встановити відповідний плагін, який доступний для безкоштовного скачування на сайті Sun Microsystems.Зайдіте на сайт, виберіть плагін, зареєструйтесь за допомогою посилання «Register Now». Після реєстрації прийміть пункт угоди і натисніть Continue. Відкриється вікно для скачування.
3
Запустіть файл і дотримуйтесь інструкцій інсталятора. Після завершення установки Microsoft Office буде підтримувати .odt.
4
Зайдіть в Microsoft Word і виберіть меню «Файл» - «Відкрити». Вкажіть шлях до файлу. У випадаючому списку внизу вікна виберіть «ODF Text Document». Виберіть файл, натисніть «Відкрити».
5
Для конвертації використовуваного файлу .odt в більш звичний формат .docx або .doc зайдіть в меню «Файл» (для Word 2007/2010 натисніть на круглу кнопку в лівому верхньому куті вікна). Виберіть пункт «Зберегти як». У випадаючому списку внизу вкажіть «Документ Word». Натисніть «Зберегти».
6
Версія Word 2003 (і більш ранні) не підтримує повне редагування документів у форматі .odt. Для того, щоб скористатися всіма перевагами даного типу файлів, необхідно встановити пакет OpenOffice.org (або новіший LibreOffice), який можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту розробників. Програми абсолютно безкоштовні і не вимагають ніяких реєстрацій.
Зверніть увагу
Документ в форматі .odt важить менше .docx або .doc, тому його використання найчастіше виправдано. Конвертація може пошкодити файл або зіпсувати його розмітку зважаючи об'єктивних розходжень форматів.
Не слід дивуватися, отримавши документ з незвичним розширенням odt. Це формат, який є стандартним для пакета StarOffice, а також його сучасного втілення - OpenOffice, котрий завойовує все більшу популярність відкритого і безкоштовного офісного пакету, цілком здатного замінити Microsoft Office.

Основними перевагами цього формату є незалежність від постачальника програмного забезпечення: на відміну від формату doc, який є власністю Microsoft і підтримка якого залежить лише від бажання всесильної корпорації, odt відкритий і при цьому затверджений як стандарт, а значить, підтримується великою кількістю програмного забезпечення різних проізводітелей.1. Щоб відкрити odt, використовуйте програми з пакету OpenOffice, в першу чергу - OpenOffice Writer. Завантажити цей офісний пакет кожен бажаючий може з офіційного сайту www.openoffice.org абсолютно безкоштовно. Writer - потужний текстовий процесор, функцій якого більш ніж достатньо для створення навіть найскладніших документів, таблиць, діаграмм.2. Якщо з яких-небудь причин установка OpenOffice неможлива або небажана, відкрити odt можна і в Microsoft Word. Для цього можна використовувати спеціальний плагін від компанії Sun, що забезпечує сумісність Word з цим форматом. Завантажити плагін можна за посиланням http://www.sun.com/software/star/odf_plugin/.3. Ще один зручний спосіб не лише переглянути odt-файл, але також роздрукувати його або навіть перетворити в pdf - використовувати TextMaker Viewer. Це компактна, зручна, абсолютно безкоштовна і вільно поширювана утиліта, що дозволяє переглядати будь-які популярні текстові формати. Завантажити можна з сайту програми http://www.officeviewers.com/.