Як зберігати сир. термін зберігання домашнього сиру в холодильнику.

Сир - продукт ніжний, швидко псується. Зберігати його довго не рекомендується, з часом смакові якості сиру погіршуються, з'являється гіркий або прогірклий присмак. Це пов'язано з постійною життєдіяльністю, що міститься в сирі заквасок мікрофлори, активністю ферментів, наявністю сторонньої мікрофлори, температурними режимами зберігання, а також з якістю пакувального матеріалу. Правильне зберігання сиру допоможе уникнути неприємностей зі здоров'ям і насолоджуватися улюбленими ласощами.
Інструкція
1
Раніше, коли холодильників не було, сир все одно треба було якось зберігати. Для цього його обертали чистою білою тканиною, змоченою в холодній воді, і поміщали в прохолодне місце. Температура не повинна була перевищувати 15 градусів.
2
Свіжий сир зберігається в холодильнику дві доби при температурі близько +8 градусів, в окремих випадках - до 72 годин. Збільшити цей термін можна і до чотирьох діб, якщо зберігати його в трохи підмороженому вигляді при температурі від 0 до +1 градуса. Для цього слід тримати сир на полиці безпосередньо під морозильним відділенням.
3
Сир зберігають, обернувши фольгою або пергаментом. Багато рекомендують тримати його в емальованій посудині (мисці або каструлі) з щільно прилягає кришкою. Деякі радять покласти в емальовану миску кілька шматочків цукру.
4
Необхідно пам'ятати, що сир, який перебував у холодильнику більше доби, потрібно піддавати термічній обробці. Якщо сир не надто свіжий, краще використовувати його для сирників, запіканок або вареників.
5
До речі, термін зберігання продуктів, що містять у своєму складі сир, навіть у морозильній камері (при температурі -5 градусів) не повинен перевищувати чотирьох діб. До таких продуктів відносяться як вареники, млинці, запіканки домашнього приготування, так і напівфабрикати, придбання в магазині.
6
Найдовше зберігається сир, який піддався заморожуванню безпосередньо після свого виготовлення. Замороження сиру проводиться при температурі - 35 градусів. Заморожений сир довше зберігає свої смакові і корисні якості, але перед вживанням його слід попередньо розморозити. Найкраще для цього підходить повільний режим розморожування (10-12 годин на нижній полиці холодильника). Для випічки його можна розморозити при кімнатній температурі за 3-5 годин. Для розмороженого сиру кулінарна обробка не потрібна, вживати його в їжу можна відразу після розморожування.
7
Заморожувати сир в домашніх умовах не рекомендується, але допускається. Для цього необхідно виставити температуру морозильного відділення на друге або третє поділ шкали. При температурі -18 градусів сир буде зберігатися близько двох тижнів.