Як виростити корову.

Мати в господарстві корову - значить мати молоко, сир, сметану. Купити доросле корову досить дороге задоволення. Економічніше виростити її самостійно. Уже через півтора року після народження тварина здатна дати отелення, а за ним і молоко.
Інструкція
1
Корова отелилася. Покладіть теляти ближче до голови корови, для того щоб вона могла облизати його. Своєю мовою корова очищає шерсть теляти, масажує його, а це покращує кровообіг і дихання новонародженого. При такому материнському догляді теля швидко обсохнет і підніметься на ноги. Якщо корова відмовляється облизувати теляти, обітріть його і тримайте в теплому приміщенні.
2
У різні періоди життя теляті потрібен догляд зі своїми особливостями. Перші три місяці - молочний період. У перший тиждень життя теляти потрібно поїти молозивом. Молозиво підвищує імунітет, чистить кишечник. Якщо молозива немає, то потрібно давати теляті суміші: яєчну суміш з додаванням цукру, штучне молозиво. Починаючи з другого дня давайте теляті теплу воду. Через тиждень вже можна давати кисіль, зварений з вівсяної муки. І тільки через 2 тижні починайте давати сіно. Поступово вводите в раціон терту або дрібно нарізану моркву, кормову суміш, збільшуючи кількість з 0,5 кг до 7,5 - 8 кг в день. У ці місяці зростання телиці дуже інтенсивний, тому годування повинно бути рясним і свіжим.
3
З третього тижня випускайте тварина на свіже повітря. Це сприяє загартовуванню організму, є профілактикою від хвороб. Перші прогулянки повинні бути не більше 15 хвилин, краще в післяобідній час. Поступово збільшуйте час перебування на повітрі до півтори години.
4
послемолочний період. До року жива маса телички збільшується в сім-вісім разів. Якщо маса збільшилася набагато більше, це може привести до ожиріння і затримці статевого розвитку. До часу покриття жива маса повинна бути близько 380 кг. Щоб контролювати набір ваги, зважуйте телицю один раз на місяць. Виходячи з цього, і треба розраховувати добовий раціон вашої тварини. Велику увагу приділіть вимені корови: слідкуйте за тим, як воно розвивається, робіть масаж (по 10 - 15 хвилин). Він сприяє розвитку молочних залоз і підвищенню надоїв в майбутньому.