Як підшити поділ.

Зовнішній вигляд сукні в чому залежить від того, як оброблений низ. Якщо ви вирішили самі пошити собі наряд, низ, швидше за все, доведеться обробити вручну. Однак і у тих, хто шити не вміє, регулярно виникає необхідність подовжити або вкоротити одяг. Майстерня, де займаються ремонтом одягу, є не скрізь. Крім того, вас можуть не влаштувати терміни виконання замовлення або ціна. У цьому випадку найкраще взяти в руки голку і спробувати підшити плаття самостійно.
Вам знадобиться
  • -ніткі в тон сукні;
  • -іголка по товщині ниток;
  • -швейна машинка;
  • -оверлок;
  • -Праска.
Інструкція
1
Поділ сукні з тонкої тканини підігніть двічі. Перший підгин зробіть на відстані 0,5-0,7 см від краю. Якщо ви в перший раз взялися за подібне заняття, приметайте його і заутюжьте. Більш досвідченим майстриням цього можна і не робити, просто стежте за тим, щоб підгин був рівним. Другий раз підігніть поділ на 1-1,5 см і накидали.
2
Підшийте поділ потайним швом. Шийте в одну нитку, починаючи від бокового шва. Якщо ви підшиває спідницю-сонце, почати можна з будь-якого місця. Сховайте вузлик між верхнім краєм підгину і виворітного стороною подолу. Виведіть голку в верхню частину підгину і протягнете нитку. Введіть голку в поділ на відстані 0,3 - 0,5 см від місця першого проколу. Візьміть 1 нитку позаду нового проколу і витягніть робочу нитку на виворітну сторону. Знову введіть голку в верх підгину, захопіть 1 нитку позаду проколу і витягніть голку. Таким чином шийте до кінця.
3
Якщо вам треба підшити пальто або спідницю з товстої несипучих тканини, обмітайте край або обробіть його оверлоком. Підігніть поділ 1 раз і заутюжьте. Підшивайте таким же способом, що і плаття з тонкої тканини, тільки стежки можна робити побільше.
4
Пальто з плащової тканини або плаття з джинсової тканини можна просто прострочити. Підігніть його 2 рази, як і в першому випадку. Навертає і прошийте, відступивши 0, 2-0, 3 см від краю підгину. У деяких випадках можна зробити декоративну строчку по лицьовій стороні.
5
Укорочуючи спідницю в складку або плісировку, подбайте спочатку про те, щоб складки не розійшлися. Замітає їх все майже до кінця, залишивши сантиметрів 7-10 від краю. Підшивайте спідницю точно так само, як гладку з тонкої тканини. Підшитий ділянку на місці складки, закладіть її і замітає. Пропрасуйте спідницю, запрасувати складки по краю подолу, і тільки після цього витягніть нитки.
Зверніть увагу
Нитки підбирайте не тільки за кольором, але і по товщині і виду тканини.
Корисна порада
Поділ трикотажної спідниці можна обробити не голка, а в'язальним гачком. Підігніть його і прикріпіть край підгину до подолу стовпчиками без накиду. У цьому випадку нитки і гачок краще взяти тонший. У виробів з несипучих штучних тканин обробка подолу носить в основному декоративний характер. Поділ можна в цьому випадку не підшивати взагалі, а обробити оверлоком, нитками в тон або контрастного кольору.