Як вирощувати оливкове дерево. Як посадити маслину будинку з гілки.

Все частіше любителі експериментального кімнатного квітникарства віддають перевагу не кактусам і герані, а невеликим деревцям. Одне з них - олива. Ця рослина сімейства маслинових виростає до 1-1,5 м, але має досить крислату крону і абсолютно не виносить затінених місць, що необхідно врахувати, вирішуючи вибрати її для вирощування в своїй квартирі. Вона посухостійка, може обходитися без поливів до двох тижнів, але абсолютно не виносить морозів. Температура нижче 10 градусів морозу може виявитися згубною навіть для дорослого дерева, не кажучи про молодих саджанцях.
Вам знадобиться
  • - Грунт;
  • - Добрива;
  • - Посадковий матеріал;
  • - Вода;
  • - Лопата;
  • - Лейка.
Інструкція
1
Вирощують оливу з насіння - це найдоступніший спосіб культивації даної рослини, хоча і досить тривалий. Перших плодів ви зможете дочекатися на 4-5-й рік після входів. Насіння перед посівом необхідно замочити на добу в слабкому розчині гумінових добрив, винісши блюдечко, на якому вони лежать, на балкон або поставивши поруч з відкритим вікном. Ця технологія покликана збільшити адаптаційні властивості деревця, не слід її ігнорувати.
2
Придбайте десяток-другий живців, якщо доля вас закинула в Італії або Греції. Більшість наших співвітчизників, які вирішили посадити у себе вдома оливу, надходить саме таким чином. Що примітно, дізнавшись, що ви відчуваєте інтерес до їх національного надбання, і італійці, і греки охоче допомагають советамі.На живцях повинно бути не менше 3-5 сплячих бруньок, а самі вони - мати косі зрізи. Живці необхідно поставити в слабкий розчин біогумусу на 2-3 тижні, поки не з'являться корінці. Висаджувати оливу в даному випадку слід відразу ж в ту ємність, де вона буде рости. Пам'ятайте про те, що у цього дерева дуже розвинена коренева система, і краще вибирати діжки значних розмірів.
3
Поставте діжки з молодими деревцями біля південного (в крайньому випадку - східного) вікна квартири. Слідкуйте, щоб їй вистачало сонячного світла, але від прямих сонячних променів в перший рік дерево краще захищати. Набагато краще воно буде рости в умовах зимового саду, ніж міської квартири, але і вдома, без сумніву, ви зможете вибрати для оливи гідний куточок. Дотримуйтесь агротехніку: поливайте, рихлите, підгодовуйте, обрізайте зайві гілки, формуючи крону. На жаль, це дерево росте повільно, але наберіться терпіння, і одного разу настане момент, коли воно подарує вам перший урожай.