Як оновити куртку. Як зробити напис зі страз на куртці.

Куртки та інші предмети верхнього одягу зазвичай купують не на один сезон. Купувати щороку нову куртку не тільки дорого, але й не всім хочеться, багато звикають до улюбленої речі і не хочуть з нею розлучатися. Що ж робити, якщо десь з'явилася дірка або якесь місце залисніли або забруднилося? Що робити, якщо куртка просто стала набридати, а купувати нову в плани не входить?
Вам знадобиться
  • аплікації
  • термонаклейки
  • праска
  • нитки муліне
  • канва
  • клапті тканини, шкіри, замші
  • фарби для тканини
  • маркери для тканини
Інструкція
1
Найпростіший спосіб оновити майже будь-яку річ з гардеробу - використовувати термонаклейки, їх також називають термоаппликації або термозаплаткі. Зараз у магазинах для шиття і рукоділля представлений досить великий їх асортимент: і замшеві, і джинсові, і виконані машинною вишивкою. Тематика їх теж різноманітна - від дитячих до рок-музики. Техніка використання таких наклейок проста: накладіть аплікацію поверх тканини, притисніть гарячою праскою (краще через ганчірочку) і потримайте півхвилини. Якщо аплікація велика, краще процедуру повторити з виворітного боку куртки, а ще ефективніше буде пристрочити її на машинці або хоча б прихопити декількома стібками вручну.
2
Інший спосіб урізноманітнити одяг - вишивка. Приметайте канву для вишивки в потрібному місці і хрестиком вишийте за схемою вподобаний малюнок. Канву можна акуратно обрізати або висмикнути з окремих ниток - в цьому випадку у вас на виробі залишається тільки саме зображення.
3
Якщо у вас з'явилися протерті місця на шкіряній куртці, найкраще віддати її в хімчистку або ремонт одягу, де фахівці підфарбують непривабливі місця і річ вам ще послужить. Самостійно можна спробувати використовувати спрей або крем для шкіряного взуття, але поекспериментуйте спочатку в непомітному місці, так як крем може, по-перше, залишати сліди, а по-друге, відрізнятися за кольором від шкіри куртки.
4
Якщо у вас є шматки схожою тканини, шкіри або замші, можна зробити звичайні заплатки в потрібних місцях. Якщо гуртки-заплатки на ліктях здаються вам не дуже естетичними, можна додати з такого ж матеріалу заплатки і на інших місцях куртки - це додасть оригінальності й завершеності оновленим виробу.
5
Можна не просто оновити зовнішній вигляд куртки, але і зробити її більш функціональною, нашів будь-яку кількість кишень різної форми і величини.
6
Використовуйте блискавки, заклепки, оригінальні гудзики, бісер або стрази (залежно від їх сполучуваності з матеріалом виробу).
7
У продажу існують також фарби та маркери для тканини і шкіри. З їх допомогою можна прикрасити вашу куртку самими мудрими малюнками і написами.