Як налаштувати локальну мережу Vista і XP.

Створити власну локальну мережа досить просто. Набагато важче налаштувати її стабільну роботу в тих випадках, коли на деяких комп'ютерах встановлені різні операційні системи.
Вам знадобиться
  • Мережевий концентратор.
Інструкція
1
Розгляньте приклад створення і налаштування домашньої локальної мережі. У вашому розпорядженні є: мережевий концентратор, два ПК з Windows XP і комп'ютер з ОС Windows Vista (Seven).
2
Природно, мета створення цієї мережі полягає у швидкому обміні інформацією між пристроями, а також у створенні синхронного підключення до інтернету.
3
Візьміть за основу єдиний комп'ютер з «Вистой». Підключіть до нього кабель інтернет-з'єднання. Створіть і налаштуйте нове підключення до сервера провайдера.
4
Відкрийте властивості нового з'єднання і виберіть пукнт «Доступ». Активуйте функцію, відповідальну за забезпечення загального доступу до даного інтернет-з'єднання.
5
Підключіть всі комп'ютери до мережного концентратора. Природно, у випадку з першим ПК необхідно використовувати додатковий мережевий адаптер.
6
Відкрийте настройки локальної мережі на другому або третьому комп'ютері. Перейдіть до властивостей протоколу інтернету TCP/IP. Введіть в рядок «IP-адреса» цифри 192.168.0.2. Помінявши останню цифру адреси на одиницю, заповніть рядки «Основний шлюз» і «Бажаний сервер DNS».
7
Виконайте аналогічну настройку локальної мережі на іншому комп'ютері. Природно, останню цифру IP-адреси необхідно вказати іншу.
8
Перейдіть до комп'ютера з Windows Vista (Seven). Відкрийте властивості мережевого підключення. Знайдіть пункт «Протокол інтернету TCP/IPv4» (це дуже важливо, тому що в цих ОС присутня ще й протокол v6) і відкрийте його властивості. Заповніть поле «IP-адреса» значенням 192.168.0.1.
9
Можна використовувати й інші адреси, якщо з яких-небудь причин стандартні вже задані іншим мережевим адаптерам. Головне, щоб основний шлюз і DNS сервер в налаштуваннях вторинних комп'ютерів збігалися з адресою першого ПК. Обов'язково переконайтеся в тому, що загальний доступ до інтернету наданий саме вашої локальної мережі.
За допомогою інтернету ви можете спостерігати за тим, що відбувається в усьому світі. Також ви можете підключитися до інших комп'ютерів у вашому будинку або офісі, організувавши локальну мережа . У Windows Vista існує свій алгоритм для цього.
Інструкція
1
Дізнайтеся у вашого провайдера, яке обладнання знадобиться для підключення локальної мережі. Встановіть всі необхідні мережеві адаптери. Ознайомтеся з супроводжуючою їх інструкцією.
2
Створіть нове підключення до інтернету, клікнувши по відповідній іконці в «Панелі управління». Це необхідно для того, щоб переконатися, що інтернет-з'єднання встановлено і працює належним чином. Відкрийте веб-браузер і спробуйте відвідати будь-який сайт. Якщо сторінка завантажується, то з'єднання встановлено вірно.
3
Зайдіть в створене підключення і поміняйте деякі налаштування. Змініть спосіб з'єднання і виберіть Ethernet-мережі, бездротові мережі або мережі HPNA, залежно від інструкцій провайдера.
4
Відкрийте «Панель управління» і виберіть «Мережа та інтернет». Перейдіть у розділ «Центр управління мережами». В поле зліва натисніть кнопку «Налаштування підключення або мережі». Запустіть розділ «Налаштування бездротового маршрутизатора або точки доступу». Введіть відповідні мережеві параметри (зазвичай оптимальні настройки система визначає автоматично).
5
Перевірте вашу мережу. З меню «Пуск» виберіть «Підключення». Ви повинні побачити значки, що зображують інші комп'ютери, підключені до домашньої мережі. Клікніть по будь-якому з них і спробуйте передати якийсь файл. Якщо вам це вдалося, то локальна мережа налаштована правильно.
Зверніть увагу
З'єднання декількох комп'ютерів між собою робить їх більш уразливими для вірусів. Якщо один з них отримує вірус, то зазвичай той негайно передається через мережі та на інші пристрої. Підключайтеся тільки до тих комп'ютерів, яким ви довіряєте.
Корисна порада
Інтернет не є необхідним при підключенні до локальної мережі. Однак більшість користувачів воліють встановити і його, оскільки в цьому випадку комп'ютер стає універсальним.Сеті Ethernet підходять як метод з'єднання комп'ютерів, розташованих в безпосередній близькості один до одного. Скористайтеся бездротовими мережами для з'єднання з комп'ютерами на великих відстанях.