Як плести фенечки вузликами. Як зав'язати ковзаючі вузли.

Серед різноманітних захоплень, пов'язаних з творчістю і рукоділлям, одне з перших місць займає виготовлення фенечек і браслетів з ниток. Причин для цього безліч, і в тому числі - доступність цього виду мистецтва для будь-якої людини. Навчитися плести фенечки вузликами може кожен, достатньо лише запам'ятати кілька базових кроків і потренуватися з нитками.
Вам знадобиться
  • нитки муліне двох кольорів
  • шпилька
Інструкція
1
Підготуйте необхідні матеріали. Вибирайте щільні і яскраві нитки, - професіонали радять користуватися муліне. З ними легко працювати, і вони найкращим чином виглядають в готовому виробі, точно окреслюючи візерунок і граючи насиченістю фарб.
2
Потренируйтесь виконувати два основних вузла плетіння. Освоївши їх, переходите до їх дзеркальним відображенням. Таким чином, вам потрібно навчитися плести чотири вузли, перш ніж переходити до плетіння фенечки. Для цього підготуйте парне число ниток і зав'яжіть зверху вузлик, відступивши від кінця ниток порядку 5-10 см. Це ваше майбутнє полотно. Закріпіть нитки, приколів вузлик до подушки або просто шматку тканини.
3
Освойте правий петельний вузол. Візьміть в ліву руку крайню зліва нитку і натягніть її. Оберніть зліва направо другу зліва (робочу) нитку навколо натягнутої (осьовий). В утворену петлю простягніть кінець робочої нитки. Просуньте вузлик вгору і підтягніть, - так, щоб він не був занадто тугим. Так само зробіть другий вузлик. Відшліфуйте виконання цього подвійного вузла і спробуйте зробити лівий правий петельний вузол, починаючи з правих ниток.
4
Переходьте до освоєння другого базового вузла, називається правий поворот. Початок таке ж, як і у випадку правого петельного вузла, але після зав'язування першої петлі другу робіть справа наліво, а зліва направо. Назад, для лівого повороту перший вузол зав'яжіть справа наліво, а другий - зліва направо.
5
Почніть плести з простого візерунка. Виберіть два кольори і підготуйте вісім ниток, по чотири кожного відтінку. Розмістіть їх так, щоб кольори чергувалися. Осьової (крайній лівій ниткою) виконайте перший базовий елемент - правий петельний подвійний вузол - для всіх залишилися ниток. Просувайтеся від ближньої нитки до крайньої правої. Візьміть що стала зліва нитку і проведіть ту ж процедуру. Цим способом продовжуйте плетіння, поки не отримаєте браслет бажаної довжини. Ваша перша фенечка готова, залишилося зав'язати другий кінець у вузлик і сплести з вільних ниток косички, які будуть служити як застібок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EOvtJv-NKZM