Як зробити наволочку.

Щоб пошити наволочку для дивана чи крісла, не обов'язково володіти навичками дослідної швачки. Простота форми дозволяє по-різному експериментувати з матеріалом, кольором і декоративними елементами. Один з найбільш ефектних способів прикрасити подушку - зробити наволочку з об'ємним візерунком.
Вам знадобиться
  • - тканина для наволочки;
  • - фетр або нитки для в'язання;
  • - олівець;
  • - папір;
  • - ножиці;
  • - нитка з голкою;
  • - лінійка або рулетка;
  • - декоративні елементи.
Інструкція
1
Виберіть орнамент, який ви хочете перенести на подушку. Це може бути етнічний малюнок або вензель, скопійований з фамільного герба французького барона. Не варто вибирати орнамент із занадто дрібними деталями або асиметричним візерунком. Враховуйте, що малюнок повинен добре вписуватися в невеликий квадрат. Готові трафарети є на багатьох інтернет - порталах, присвячених рукоділлю. Його досить зберегти в пам'яті комп'ютера і вивести на друк. Пам'ятайте, що потім вам потрібно буде збільшити орнамент до натуральної величини, що можна зробити в спеціальних сервіс-центрах.
2
Переведіть малюнок на однотонну тканину. Одна не повинна бути надто тонкою або активної за кольором. Її завдання - бути основою наволочки і нейтральним фоном для обраного візерунка. Малюнок можна перенести, зробивши аплікацію з щільного матеріалу, наприклад, фетру, або виклавши його з в'язаних смужок. Орнамент з фетру необхідно прикріпити до матеріалу шпильками по всій площині, а потім пришити вручну швом «вперед голку». Для в'язання довгих кісок візьміть нитки, що не забарвлять тканина після прання. Спосіб в'язки може бути будь-яким. Користуйтеся потайним швом, пришиваючи в'язані елементи до тканини.
3
Розпочніть пошиву самої наволочки. Виріжте два квадрати з тканини з малюнком таким чином, щоб орнамент виявився по центру. Зробіть два відрізу для задньої сторони майбутньої наволочки. Якщо величина квадратів становила 60х60см, то площа відрізів може бути 60х50см і 60х40см. Підшийте вертикальні краю.
4
Сшейте вийшла заготовку і тканина з орнаментом виворітними сторонами. Не забудьте ретельно обробити краї. Виверніть виріб на лицьову сторону. Якщо у вас залишилися надлишки тканини, зробіть з них оборки. Для цього розріжте матеріал смужками шириною близько 10 - 20см, зробивши запас на плісировку. Пришийте оборки потайним швом. За вашим бажанням, ви можете додатково прикрасити подушку облямівкою або кистями на кутах. Виперіть готову наволочку в м'якому шампуні, висушіть і ретельно отгладьте праскою. Після цього її можна надіти на подушку.
Корисна порада
Зробіть декілька наволочок з одним малюнком в різних колірних варіантах. Частина з них можна надіти на звичайні квадратні подушки, а інші зшити для витягнутих диванних «думочек».