Як розібрати кулер відеокарти. Як розібрати вентилятор на відеокарті.

На сучасних відкритих стоять потужні процесори, які виділяють багато тепла. Для охолодження карт використовуються радіатори з додатковими кулерами охолодження. З часом ці вентилятори засмічуються, покриваються шаром пилу і зовсім виходять з ладу. Відповідно, рівень охолодження відеокарти теж падає. З'являється ризик перегріву процесора графічного адаптера і виходу його з ладу. В таких випадках слід почистити або замінити вентилятор відеокарти.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, кулер відеокарти, годинна викрутка
Інструкція
1
Вимкніть системний блок від електромережі. Відкрутіть кріпильні гвинти і зніміть кришку системного блоку. Від'єднайте від відеокарти шнур монітора. Відкрутіть гвинт, який фіксує відеокарту на системному блоці. Якщо до відеокарти йде окремий провід живлення, від'єднайте його. Потім вийміть її з гнізда і витягніть з системного блоку.
2
Уважно вивчіть, як кріпиться вентилятор до відеокарти. Зазвичай він кріпиться за допомогою чотирьох саморізів по кутах його каркаса. Відкрутити ці саморізи можна за допомогою годинникової викрутки. Якщо такий викрутки немає в наявності, можна скористатися іншими підручними засобами (наприклад, ножиком). Тепер, коли кулер від'єднаний від відеокарти, потрібно витягти шнур подачі живлення до нього. Просто потягніть провід живлення і зніміть його з інтерфейсу підключення.
3
Тепер можна почистити і змастити кулер. Для чистки лопатей вентилятора добре підійде волога серветка. Для того, щоб змастити вентилятор, потрібно прибрати наклейку з лицьової частини. Вона знаходиться з боку вентилятора, яка звернена в сторону радіатора. Переплутати ви не повинні, бо інших наклейок там немає. Зніміть цю наклейку з вентилятора. Для цього підчепите її край лезом і просто відклейте. Після цього ви отримаєте доступ до підшипника вентилятора. В підшипник капніть крапельку машинного масла, після чого приклейте наклейку назад.
4
Щоб підключити вентилятор, спершу поставте на місце сам кулер і підключіть його в роз'єм живлення. Потім встановіть відеокарту назад у слот і зафіксуйте її за допомогою гвинта. Якщо потрібно, підключіть харчування до відеокарти.
5
Не закриваючи кришку системного блоку, включите комп'ютер. Перевірте роботу кулера відеокарти. Якщо ніяких нарікань на роботу вентилятора немає, вимкніть комп'ютер і закрийте кришку системного блоку. Підключіть до відеокарти шнур від монітора.