Як почистити системний диск.

З часом системний диск засмічується безліччю непотрібних файлів: деякі залишаються після видалення програм, інші тимчасові файли можуть бути результатом роботи саме цих програм. Приміром, багато програм з моніторингу комп'ютера можуть залишати після себе різні звіти, результати яких збережені в текстових документах. Також з часом засмічується реєстр операційної системи. Для нормальної і стабільної роботи Windows системний диск потрібно час від часу чистити.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи Windows, програма TuneUp Utilities, доступ в інтернет
Інструкція
1
Відмінні можливості по оптимізації комп'ютера і чищенні жорсткого диска надає програма TuneUp Utilities. Скачайте її з інтернету і встановіть на комп'ютер. Запустіть програму. Після першого запуску програма просканує систему і запропонує виправити знайдені помилки. Погодьтеся на виправлення помилок.
2
Далі ви потрапите в основне меню програми, в якому виберіть пункт «Звільнити місце на диску». У вікні «Очищення жорсткого диска» натисніть по стрілочки і виберіть ваш системний диск. Трохи нижче знаходяться варіанти очистки диска. Натисніть по рядку «Непотрібні файли». В наступному вікні натисніть «Очистити». З системного диска будуть видалені всі тимчасові файли, які залишилися після видалення програм. Також буде почищена кеш-пам'ять інтернет-браузерів, видалені файли журналу та ін.
3
Після завершення операції очищення ви знову потрапите у вікно програми, де можна вибрати варіанти очистки диска. На цей раз в якості варіанту очищення диска виберіть «Старі резервні копії». Процедура очищення така ж. Якщо на комп'ютері не було ніяких резервних копій файлів операційної системи, цей метод очищення буде просто недоступний.
4
Тепер залишилося очистити реєстр. Для цього в основному меню програми виберіть «Оптимізація системи», після чого в задачах обслуговування - «Очищення реєстру». В наступному вікні виберіть «Повний перегляд», потім - «Далі». Після завершення сканування системи клікніть по пункту «Очистити проблеми негайно» і натисніть «Далі». Після натисніть «Готово». Ви повернетеся в попереднє вікно програми.
5
Далі в задачах обслуговування виберіть «Видалення неробочих ярликів». Зачекайте, поки система закінчить сканування на наявність непотрібних ярликів. Після цього будуть показані ярлики, які відносяться до системного розділу і до інших локальних дискам. Немає необхідності видаляти ярлики кожного розділу по черзі. Просто натисніть «Очистити», і все непрацююче ярлики будуть видалені.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=i4DVgnMJyig
Зверніть увагу
Як очистити системний диск С, коли на ньому недостатньо місця. Рано чи пізно при експлуатації комп'ютера вилазить спливаюче вікно «Недостатньо місця на диску C». Далі система сама пропонує вам видалити непотрібні файли і програми. Швидше за все, більшістю з них ви так ніколи і не скористаєтеся. По-друге, варто час від часу користуватися спеціальними програмами очистки жорсткого диска. Найпоширеніші програми для очиски диска - CCleaner і Wise Disk Cleaner.
Корисна порада
Як почистити локальний диск С від сміття (від непотрібних файлів). В ОС Windows існує папка Temp, в якій зберігаються тимчасові файли (це тимчасові файли, які створюються при установці програм, оновленні, файли необхідні під час роботи якої-небудь програми для зберігання тимчасових даних і кеша і Нижче будуть приведені папки, які потрібно очистити в Windows XP і Windows 7. Щоб почистити системний диск від сміття зайдіть в кожну з нижченаведених папок і видаліть в них всі вкладені файли і папки.